Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault R19-be milyen motorola...

Renault R19-be milyen motorolaj és mennyi kell? Most került hozzám.

Figyelt kérdés

Gyártási év 1990. 1.4-es benzines. Nézegettem a Xado 10W40-et.

Illetve hol találok hozzá magyar vagy esetleg angol nyelvű kézikönyvet?



2016. jan. 3. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
C1J motor van benne, szóval 3.5L kell bele +0.5L a szűrőbe. 15W-40 az ajánlott olaj hozzá gyárilag, DE én nem ajánlom, mert hidegben baromira sűrű! 10W-40, valami középsz*r! Mindenki mást fog ajánlani, így én nem is mondok gyártót, semmiképpen se a legolcsóbbat vedd meg! (meg főleg ne tescosat!)
2016. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az előttem szóló megmondta a tutit.


ilyen hidegben semmi szín alatt ne vegyél sűrű olajat.. mondanám, hogy 5W40 es a legjobb, de biztos az jön, hogy az drága.. nagy hidegben esetleg 0W40, vagy 30...ez mégdrágább...viszont fullszint.

mindegy is a márka, arra ügyelj hogy API SM, vagy SN minőség legyen...


interneten megtalálsz mindent...tudod, gúgli a barátod.

2016. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Tescos olaj, mint legenda azért híresült el, mert egy időben olyan olajat is lehetett ott, és a madarasban is kapni, amiből öt literes kanna olaj 1200 forint volt..

Mohóságból vettem egyet, otthon olvasom az apróbetűt, mely szerint ez az olaj újrahasznosított fáradtolajból készült.


Azóta Shellt, újabban Eneost használok.

2016. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!