Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tervezem, hogy idén megcsinálo...

Tervezem, hogy idén megcsinálom a c, majd a c+e-t, ezekután gki, majd a páv2 vagy mi, ezek mellé kell még valami a nemzetközi kamionozáshoz?

Figyelt kérdés
+ a spéci szakágak, pl üzemanyagszállítás ilyenek is hiányosak, mármint ezeken a területeken is kevés a sofőr?

2016. jan. 4. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Majdnem jó a sorrend.

Az oktatómmal beszélgettünk erről és mesélte, hogy néhány alkalommal előfordult, hogy a delikvens levizsgázott mindenből, majd a végén elkaszálták a PÁV-on.

Bár egy átlag ember simán megcsinálja, de ha mégis van valami baj, akkor nem megy a levesbe fél millád.

Ha megvan a C-d, akkor nehogy kiváltsd a jogsit. Az E-hez elég a vizsgaigazoló lap is.

Majd szükséged lesz még digi sofőr kártyára, de ez is csak a legvégén.

2016. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért meglehet a páv-ot csinálni az elején is?
2016. jan. 4. 08:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze!

Nem kell hozzá semmi, csak jelentkezni kell.

Én tavaly ősszel csináltam. A házi orvos után bekocogtam a suliba jelentkezni, de ezzel egy időben már is volt adva a PÁV jelentkezésem is.

Mellesleg arra is van lehetőség, hogy jelentkezéskor bejelölöd a PÁVII és PÁVIII-at egyszerre. Ez természetesen dupla összeg, de ha nem sikerül a II-es, akkor még megkaphatod a III-ast.

Bocsi, javítom magam, most ugrott be, hogy PÁV-on elvileg elveszik az egyik orvosidat (2-es csoportú kell). Azért írtam, hogy elvileg, mert a hölgy megkérdezte, hogy van-e másik belőle, erre azt hazudtam, hogy nincs. Szépen lefénymásolta és visszaadta az eredetit.

2016. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt le van írva minden.

2016. jan. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"+ a spéci szakágak, pl üzemanyagszállítás ilyenek is hiányosak"


Ha emlékeim nem csalnak a tartányos ADR-hez kell 2 év C kategória.

Szerintem is a PÁV-val kezd. Ha nem sikerül az sem gáz, külföldön sehol nincs rá szükség, így a világ össze többi országában dolgozhatsz PÁV nélkül :D

2016. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért jó lenne itthon ismerős talajon kezdeni :)
2016. jan. 4. 11:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak a félre értések elkerülése érdekében. Páv 2-őt csinálod akkor érvényes az a páv 3-ra is, nem két vizsgád lesz. ADR-hez páv 2 kell. Csináld meg a páv 2-őt mindenképp, sima kamionozáshoz páv 3 kell. Én is azt csináltam, de nem akarok ADR-ni, de hátha. Valószínű nem lesz gond a pávval, én c után csináltam meg, mert jó sokára kaptam időpontot. ( Egyébként tavaly csináltam meg a jogsit.)

Nem tudom nézted-e az adr árakat. Nézd meg! 500 ezeret simán bele lehet tolni. Viszont kezdőként te semilyen adr autóra nem fogsz felülni. Ha viszont később adr-ni kell a céged elfog küldeni remélhetőleg. Majd egy sofőrkártyát kell kiváltanod a legvégén, ami 7700 ft. GKI-t is kell csinálnod, ami 130 ezer ft. Csak pénzről szól. 2 éves B kat. jogsi kell még, mneg egya rahedli pénz, 500 ezer ft ha minden simán megy. ÉS lehet adr-el többet keresel, külfödi cégnél akár 3000 eurot is, de én halottam olyan cégről ahol a kamionsofőr takaritotta a tartályt, mert benne volt a feladat körében. Még egy jó tanács, ha c -s jogsid megvan, akkor ha azt kikéred, akkor utána mehetsz GKI-ra, melette csinálod az e kategoriát, én igy 1 hónapot spóroltam.

2016. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És a páv3 könnyebb, vagy csak a neve más?

Amúgy veszélyes áruzni átgondoltam és igazából nem is akarok, mivel pont attól akarok szabadulni a jogsival :)

2016. jan. 4. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:

ugyan azok a feladatok ha jól tudom páv 2 -őn és páv 3-on, csak szigorúbb. De nem kell izgulni, a lényeg hogy kipihenten menj, mármint amennyire lehetséges, én 3,5 fél órás vezetés után épp beestem :). Csináld csak a páv 2-őt, nem nehéz. van egy ilyen vizsgálat szerű, ahol egy pszichológus beszélget veled, itt mindent megkérdeznek családról rólad, mennyi alkoholt iszol, mennyit vezetel évente stb... családba elválás, isznak-e stb... Ezután bemész egy terembe, ahol számitógépen fogsz dolgozni. itt van oylan feladat mikor kérdésekre válaszolsz, ilyesmi kérdések vannak ha jól emlékszem ideges lesz-e ha önre dudálnak kb.

Akkor van olyan feladat mikor egy szürke vonalon kell egy háromszöget tartani kormáyn segitségével. Nem egy bonyolult. Aztán van olyan amikro fények villanak fel, megvan adva melyik fénynél mit kell csinálni pl, fehér kocka villan fel akkor bal pedál fekete kocka jobb pedál, kék kör, kék gombot lenyomni, meg mély hangot hallasz akkor egy másik gombot kell megnyomni. Ez se nehéz, én modntam mit csinálok hangosan, másokat tuti idegesített de egyszer sem estem ki a ritmusból. Végül talán a "legnehezebb " egy kép villan fel, fél másodpercre kb. és arról tesz fel kérdést, pl. milyen volt az út szerkezete, aszfalt, makadám, térkő . vagy volt -e a képen másik közlekedő, nem, igen biciklis, igen motoros...


Csak azért irtam le, hogy tisztán lásd a páv vizsgát. Tényleg nem nehéz. BArátnőm apukája anno másnaposan ment el, nem sikerült neki, következő alkalommal a szigoritottra kipihenten ment el, simán meglett neki és ő már nem fiatalon csinálta ! A páv a könnyedd része ennek.


Az elméleti részeken lehet bukni, hogy nem gyakorlod be a teszteket jól, meg vizsgán ha valamire nem figyelsz.

2016. jan. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!