Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fagytól bekrepálhat az autó...

A fagytól bekrepálhat az autó ajtajának zárja?

Figyelt kérdés
Nyáron csináltattam meg, kicseréltettem a volán felőli oldalt a zárat. Amikor bejött a fagy nem tudtam kinyitni. Elsőnek azt hittem, hogy a gumi tapadt oda a kerethez. De másnap reggel kinyílt egyből. Becsuktam már nem nyílt vissza és ez azóta így működik. Nem járok minden nap kocsival. A zárba mit fújnátok, hogy ne legyen ez a probléma tetten érhető, mert jégoldó spray-m van, de gondoltam valami kenőanyagra is, hogy a zár nyelve jobban mozogjon, de a mínusz fokban, nem akarom, hogy az is belefagyjon. Szóval a probléma összetett kezdő sofőr vagyok és elnézést a gyér szakmai hozzáértésem miatt.

2016. jan. 5. 21:14
 1/6 harcász válasza:
Van olyan jégoldó, aminek a fúvókáját bele lehet dugni a kulcslyukba, az szépen elkezdi oldani. Ez gyakori probléma, főleg régebbi autóknál ilyenkor. Van még egy SOS megoldás, de ez tényleg csak akkor, ha reggel mész munkába, és nem nyílik a kocsi ajtó: meleg vizet a kilincsre, attól biztos kinyílik egyből. De hogyha nem enyhül az idő aznap, akkor az ugye visszafagy. Pár naponta jégoldó, aztán jól van. Úgy sincs egész télen fagy.
2016. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Azt nem írtam le, hogy az udvaron nem zárom be az ajtaját kulccsal csak becsukom. Szóval a kilincset használva nem nyílik. Így is opció a kulcslyukba fújt jégoldó?
2016. jan. 5. 21:42
 3/6 harcász válasza:
Ja amúgy igen, tönkreteheti a fagy a zárat, persze.
2016. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 harcász válasza:
Igen, a jégoldót mindenképpen bele kell fújni.
2016. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
B verzió: nem túl mutatós de egy darab kis rongyot ragassz a zárra hogy lefedje, onnantól kezdve nem a zárba fog a nedvesség belefagyni hanem a rongyra... régi trükk.
2016. jan. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 harcász válasza:
Na, ezt lehet, megpróbálom én is...
2016. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!