Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nem megy hidegben az...

Mitől nem megy hidegben az egyik henger az autómban?

Figyelt kérdés

1.4-es Seat Ibiza (2000-es évjáratú). Eddig 3 szerelőnél volt, elég sok pénz elment rá, de még mindig nincs megoldás. Gyertyák, gyújtáskábel, gyújtó trafó lett cserélve, az eredmény ugyanaz, hidegben nem megy a az egyik henger. A hibakód gyújtás hibát ír annál a hengernél. Kompressziót mindenki mért rajta, az rendben van. Az első szerelő még injektor tisztítóval próbálkozott. Hibakód kiütve, de a reggeli fagyban újra előjön a baj. :(


Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2016. jan. 5. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Tudod melyik henger nem megy? Fel kéne cserélni a gyertyát annál és egy másik hengernél. Ha nem megy át a hiba, akkor a trafót is felcserélni. Ha így sem megy át a hiba, akkor tovább kell keresni. Akár motorvezérlő is lehet.
2016. jan. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Hengerenkénti? Lehet, hogy az első szerelő jó irányba tapogatózott. Nekem volt már olyan autóm, ami ezt a hibát produkálta, végül a problémás hengeren az injektor fej cseréje volt a megoldás. Gyújtáshibát pedig azért ír ki, mert ha a befecskendezőfej nem beporlaszt, hanem "lehugyozza" a gyertyát, akkor az slusszos lesz.
2016. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Anyádat pontozd le.
2016. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi mindenkinek a válaszokat! Többen is mondták már az injektort, találtam is egy ilyen szerelőt, aki ezzel foglalkozik. El is vinném hozzá, csak most vissza jött a jó idő, és nem produkálja a hibát. Elképzelhető, hogy érdemes lenne úgy ránézni, hogy nincs hideg? Érzetre akkor tünet mentes, de aztán egy diagnosztikai műszer lehet, hogy mást mutatna...


u.i.: nem pontoztam le senkit, de gondolom ez nem is nekem szólt :P :)


sziasztok!

2016. jan. 25. 18:02
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy megoldódott e a probléma?


Az én autóm ugyan ezt produkálja, nyáron épphogy, télen meg berángat!

Trafo,kabel,gyertya, légmennyiségmérő cserélve lett, de hiába!

Most fogom elküldeni a befecskendezőket bevizsgálasra!

Remélem meg lesz a hiba oka!

2023. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia,


már nincs meg az autó, de kiderült a probléma. Kufújt a kipufogó, ami miatt a lambda szonda össze - vissza szabályzott. Javítás után a probléma megszűnt.

2023. febr. 2. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!