Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt Audi A3 TDi vásárlása...

Használt Audi A3 TDi vásárlásakor mi az, amit nagyon meg kell figyelni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egyet, 2001-es évjárat, fel is hívtam, szimpatikus nem akcentussal beszélő úriember vette fel a telefont és mondta hogy 5000 km-rel korábban lett cserélve komplett vezérlés (számlával tudja igazolni) +az égvilágon minden folyadék. Decemberben lett a futómű javítva és a fékek is (szintén van számla), illetve ma decemberben volt műszakin, tehát lényegében friss műszakis. Szóval elsőre elég bíztatónak tűnik, csak az ország másik felében van, viszont nagyon érdekel, mire érdemes tényleg figyelni, mik azok a hibák, amik elnézhetőek és mik azok, melyek kizáró okok lehetnek?
2016. jan. 6. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Akinél ez kérdésként merül fel, az ne egyedül menjen vizitálni, hanem vigyen magával egy megbízható, hozzáértő "szakértőt".

Semmivel nem vagy előrébb azzal, ha felsorolnak tucatnyi megnézendő, ellenőrizendő részt, ha nem tudod, hogy ott mit kell nézni, mi az, ami elfogadhatóan néz ki, és mi az, ami nem.

Vannak olyanok, akik autószerelőt visznek, akinek van hibaolvasó műszere, s rádugja az autóra, amit persze nem biztos, hogy az eladó szó nélkül hagy.

2016. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Benzines autóim voltak eddig, úgyhogy a dízelhez tényleg nem értek, de azt tudom hogy minden létező típusnak vannak kiemelt gyöngeségei, és arra gondoltam, van itt is ilyesmi, de ezek szerint aakkor járok legjobban, ha megmondom a csávónak -ha bejön a kocsi- hogy gördüljünk be a legközelebbi márkaszervízbe egy átvizsgálásra, ha ott nem jön elő semmi vészes hiba, akkor áll az üzlet. Legalábbis egyszerűbbnek tűnik, mint kétszázakárhány kilométerről elhívni az autószerelő ismerőst (aki egyébként azzal a jótanáccsal látott el telefonon, hogy figyeljek a típushibákra is...). De hogy mik azok, arra annyit mondott, hogy kérdezősködjek... Fizetni meg Neki is kell ha már miattam elmegy az egész napja és nem tudja a műhelyét kinyitni... Az eladó pedig vagy elküld a picsuba majd, vagy rábólint, ha nincs rejtegetnivalója.
2016. jan. 6. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!