Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajszint merest hideg vagy...

Olajszint merest hideg vagy meleg motornal kell elvegezni?

Figyelt kérdés
Orok vita ez, egyesek hideg motornal merik, masok meg melegnel leallitas utan 15 percet allva, hogy visszafollyon az olaj az olajteknobe. Egyik ismerosom azt mondta ( igaza lehet ? ) hogy azert kell meleg motornal (15 perc allas utan ) mert melegen az olaj higabb es ez akar 2 mm magasabb szintet eredmenyezhet a nivopalcan es az a realis ertek. Es ha valaki maxig tolti hidegen az mar melegen max fole emelkedhet.
2016. jan. 6. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Jéééézusom...ez most tényleg kérdés, vagy csak szopatod a népet?

...aszongya: akár 2 mm magasabb szintet eredményezhet...


apppofám leszakad..

2016. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem egyik ismerosom mondta, ezt oda is irzam. Es bem tudtam igaza e van azert kerdeztem meg itt...
2016. jan. 6. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olajszintet teljesen hideg motornál kell nézni!
2016. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Es aki melegen nezte, az hidegen mas erteket fog kapni? Ha igen, mennyire?
2016. jan. 6. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Autótípustól függ, hogy meleg vagy hideg motor mellett kell ellenőrizni. Nézzed meg a kézikönyvet.
2016. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
67%

Sosem gondolkodtam ilyeneken.


A min és a max között kb 1,5-2cm van nálam. Ha igaz ez a 2 mm eltérés a hideg-meleg állapot között, úgy sem tűnne fel. Amikor úgy adódik megnézem, ha kell kicsit töltök á és kész. Nincs ezen mit annyira túlstresszelni.

2016. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Majdnem mindegy.
2016. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell kivenni a nívópálcát, letörlöd, visszateszed, és megint megnézed. Ez lesz a pontos érték, nem kell várj, hogy lefolyjon az olaj meg ilyenek.
2016. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogyne kéne várnod, h lefollyon az olaj??? De kell, különben nem valós értéket kapsz. Minek szól hozzá, aki még ennyire sincs tisztában a dolgokkal??? Amúgy az ismerősöd a hőtágulásól adódólag gondolta szerintem a térfogat növekedést. De nem számottevő. Hidegen kell mérni, ha pedig melegen méred, legalább 5 percet várni kell tényleg!
2016. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!