Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20W-al terhelhető a szivargyúj...

20W-al terhelhető a szivargyújtó csatlakozó suzuki swiften?

Figyelt kérdés
Futárként rendszeresen szűk, alig kivilágított utcákon kell feltolatnom sokszor több 100 métert. Erre azt találtam ki, hogy beteszek egy 20w-os ledes 12voltos lámpát a kalaptartóra(motorokhoz tervezett kínai), a vezetéket elhúzom a szivargyújtóig, és teszek rá egy szivargyújtó csatlakozót a kábel végére. Így, amikor olyan helyzetbe kerülök, csak bedugnám a szivargyújtóba, és már is látnék rendesen tolatáskor, sajnos itt a karácsonyfától kezdve a kukákon át minden az út szélén hever, és félek hogy nekimegyek. Sejtem, hogy műszakin nem örülnének neki, épp ezért be se lenne építve, itt falun meg nem szólna érte a rendőr, viszont legalább biztonságosan tudnék hosszabb távokat is tolatni, anélkül hogy folyton azon aggódjak hogy a gyenge tolatólámpa miatt meghúzom a kocsit, és ugrik egy heti fizetésem, vagy több... Mindenkinek megy a zöld kéz aki segít! :)
2016. jan. 7. 03:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
-egy 12 voltos autóban a 20 wattos áramfelvétel az majdnem 2 amper (12 V x 2 A = 24 watt)és ezt röhögve leadja a szivargyújtó
2016. jan. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szerintem 15A szokott lenni a biztije, azaz elméletileg 15Ax12V = 180W-ig lenne terhelhető. De legalábbis 150W-ig simán kell működnie. Laptopot lehet róla üzemeltetni, ami 60-90W is lehet, azt simán bírja. A 20W nem jelenthet problémát.
2016. jan. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
simán bírja, de akkor már érdemes lehet a féklámpáról lekötni az áramot és azt belekötni a ledbe, kb. ugyanakkora a teljesítménye annak is és nem kell dugdosnod a szivargyújtót
2016. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!