Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a LED-es probléma megoldhat...

Ez a LED-es probléma megoldható vagy féklámpába nem érdemes ilyet betenni?

Figyelt kérdés

Suzuki Swift 5 ajtós, 99-es modell, elnyújtott, hosszúkás lámpák.


Dupla szálas izzó van benne, a helyzetjelzővel van egyben, ezt akarom kicserélni duplás LED-re, de azt halottam, hogy ennél nagyon kicsi a fényerő különbség a helyzetjelző és a féklámpa között, tehát baleset veszélyes.


Lehet e olyan LED-et kapni aminél nem áll fent ezt a probléma?



2016. jan. 7. 20:49
 1/7 vatafak ***** válasza:
hivatalosan nem létezik közúton használható led-es csereizzó a féklámpához (sem) tehát normális műszakin nem megy át ilyennel és a rendőrség is márászkodhat miatta ha kiszúrják
2016. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 joco5582 ***** válasza:

Sokszor gondolkodtam már rajta, de mi értelme van kicserélni egy gömb izzót ledesre? Mármint "tuning" meg egyedi, de ha nagyobb láthatóság kell akkor nem jobb egy kalaptartóra vagy szélvédőre ragasztható univerzális ledsor?

Az filléres tétel, féklámpa vezetékére beköthető. Száz hogy nagyobb fényt ad, és olcsóbban is.

2016. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Műszakin a LED sor sem megy át...


Egyszerűbb ha a gyári fèklámpába LED-et teszek, mert műszaki előtt egyszerűbb azt visszacserèlni mint a komplett ,,lámpatestet".


A rendőrök meg a règi Suzkákkal tapasztalataim szerint nem igen foglalkoznak ès rengeteg idióta tuningolt Suzukit látok nap mint nap.

2016. jan. 8. 15:13
 4/7 joco5582 ***** válasza:

Nekem 8éve van a kocsiba ilyen ledsor. Soha senki nem szólt érte. Ha nem kellett volna megbontani a hátsólámpám, észre se vettem volna, hogy nem gyári.


A leddel az a baj hogy nem csak szabálytalan de rosszabb is gömbizzó helyett. Máshogy világít és a lámpatest vagy jól, vagy rosszul szórja majd a fényt. A led lámpához, led prizma kell. Érdekes cikk van erről a totalcaron.

Pont ezt vizsgálták.

Egy esetben látom értelmét ennek a cserének, ha kocsi hajlamos kiégetni a hagyományosat. A drágább keresek jobban birják

2016. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 joco5582 ***** válasza:
Bocs a teló miatt van hiba a szövegben. Drágább keresek.
2016. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 joco5582 ***** válasza:
Basszus piszkos predektív bevitel. Akkor értsd jól :)
2016. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megoldható, csak nem a legolcsóbb ratyi "kukorica" led lámpával. Ebayen rendeltem egy olyan párt, kb. 3000 forintért, ami itt egy tudninshopban 10 000 Ft körül van.

Teljesen jó a fényeloszlása, kívülről nem mondod meg hogy nem izzó. Próbáltam képeket csinálni, de a vacak automata fényképező mindig korrigált fehéregyensúlyt, fényerőt, mindent, de a helyzetjelző fényereje kb a kétszerese az izzóénak, és a féklámpa bő háromszorosa a helyzetjelzőnek. Próbáltam egyik oldalra izzót visszarakni a fotó kedvéért, de jó vacak lett.


Elég annyi, hogy este ha fékezek, a tükörben látom a kresztáblák hátoldalán a piros visszatükröződést. Eddig három "kenetlen" vizsgán ment át.

2016. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!