Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valós motorkód nem egyezik a...

Artus11 kérdése:

Valós motorkód nem egyezik a forgalmiban szereplő motorkóddal, mi a teendő?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mar megvetted? Mert akkor sz*rban vagy, neked kell bizonyitani, hogy honnan van a motor es miert nem annak a szama van a forgalmiban...
2016. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mikor, és hol derült ki? mert nagyon nem mindegy...ha már nálad, és ki is fizetted, az adásvételit mindenki aláírta, akkor első körben megkérdezed az eladót...a választól függ...
2016. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy a motorkód nem egyezik?!Nem a motorszám?!
2016. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy néha úgy lekopik a motorról a sorozatszám, hogy olvashatatlan. Ha érted mire gondolok.
2016. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Arturjus válasza:
2010-ben vettem az autót, amit akkoriban az előző tulajdonossal együtt vittünk el eredetiség vizsgálatra, ahol minden rendben volt, az autónak AF-es motorkódja volt, az is van a forgalmiban. Most el szeretném adni az autót, el is mentem eredetiségvizsgálatra és kiderült, hogy az AF-es plakett leesett, alatta viszont tisztán olvasható az eredeti motorkód. Ez fura, hiszen, ahogyan azóta megtudtam, akkor kap AF-es motorkódot az autó, ha sérült az eredeti motorszám, ez rejtélyes és az első kérdésem az lenne, hogy találkozott e már valaki ilyen jelenséggel és hogyan történhet ez meg. Az eredetiség vizsgálaton azt vették jegyző könyvbe hogy az AFes plakett elveszett, alatta tisztítás után kivehető az eredeti motorkód, rongálásnak nincs jele, vélhetően adminisztratív hiba történt, a jármű nem áll körözés alatt. A közlekedésügyi hatóság azt mondja, hogy szemlére kell vinni, ahol új motorkódot kap, de az autó műszaki állapotát is megvizsgálják. Második kérdésem az, hogy fenyegethet e az a veszély, hogy az előző tulajdonos trükközött valamit a motorkóddal és emiatt a szemlét követően például elkobozzák tőlem az autót?
2016. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Arturjus válasza:
AAB ill. AF az motorkód vagy motorszám? Nem tudom, mi a különbség.
2016. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!