Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 vagy Ford Focus?

Mazda 6 vagy Ford Focus?

Figyelt kérdés
Mindkettőből 1.6 benzin, kombi, 2006-7 évjárat jöhet szóba. Főleg szervízzel kapcsolatos tapasztalatok, szervízintervallumok érdekelnek.

2016. jan. 9. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mazda
2016. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz, gyors volt. Miért?
2016. jan. 9. 18:14
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem egy kategória a kettő.

A Mazda 6 egy 4.8 méteres középkategóriás autó, amiből úgy tudom a legkisebb benzines motorméret 1.8.

A Focus kombi 4.4 méter hosszú alsó-közép kategóriás autó, amiből már van 1.6.

2006-2007 évjáratú 1.6 Focusok 700 ezer és 2 millió között vannak, a 2 milliósakban nagyon kevés km van. Amelyik már nem szakadt, az 1.3 millióért van.

2006-2007 közötti 1.8-as Mazda 6-ok 1.3 milliótól vannak 2 millióig. Ezek között nem nagyon van szakadt állapotú.

A Mazda 6 megbízhatóbb és jobb a szerbizháttere is, értéktartóbb. A szervizintervallumai is hosszabbak a Foordénál. Kombiban 1000-szer jobban néz ki mint a Focus. Nem kombiban csak 500-szor.

Egyértelműen Mazda 6.

2016. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló mindent leírt nagyjából. Annyit tennék hozzá, hogy a motorkínálat akkoriban a következő volt: 1.8i 88Kw, 2.0i 108Kw, 2.3i 125Kw, 2.3DISI MPS 191Kw. Ha valamit rosszul írtam elnézést. A dízeleseket szándékosan hagytam ki.

A négy fajta közül az 1.8-as és a 2.0-ás a legjobb, mivel ezek igénylik a legkevesebb törődést. Pl. vezérmű szíj helyett is lánc van bennük, természetesen turbó nélkül. A 2 literesben van változó szelepvezérlés is, én azt venném. Kizárólagos városi használatban 9-10 litert fogyaszt.

2016. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja és még kihagytam a hátrányait. Rozsdásodik és van benne egy ilyen futómű:


[link]


Persze jó tőle az úttartása, de ha hozzá kell nyúlni, akkor drága.

2016. jan. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igaz amit ír 5-ös, hogy hajlamos a Mazda 6 rosdásodásra. Az jutott eszembe, hogy volt már dolgom nem egy Focussal is, a Fordok sajnos még jobban hajlamosak, nekem az volt a tapasztalatom.

Nem kell egyik autó rozsdásodási hajlamát sem tragédiának venni, nem azt jelenti, hogy szétrohadó példányokat lehet kapni belőlük. Csak ha az első, vagy második gazdájuk mostohán bánt velük és hanyagolta, akkor azon már előfordulhat kezdődő rozsdásodás.

Olyat kell megvenni amelyik nem rozsdás és tavasszal elvinni alvézvédelmet csináltatni és üregvédelmet. Ezzel sokáig megmaradnak az autók rozsda nélkül, ezért jó befektetés akár 50-70 ezret is rákölteni.

2016. jan. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi srácok!

Egyedül a rozsda az, amivel ki lehet üldözni a világból.

Kezdek erősen a mazda felé húzni...

2016. jan. 10. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Én már a második Mazdámat koptatom. Első generációs Mazda 6 dízelről váltottam egy régebbi Xedos 6-osra és nem bántam meg. A kocsi idén 20 éves és minden alkatrésze gyári, kivéve a szűrőket meg a fékdeszkákat természetesen. Ja és köszöni szépen, jól van, minden remekül működik rajta még ma is. :-)
2016. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Érdekes...

Én Mondeoval jártam ugyanígy. De itt az ideje újítani. Kell egy vas hosszú hazautakra. Oda-vissza kb 600-700km. Nem árt ha a csomagok is beférnek, ezért akarok kombit.

2016. jan. 10. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!