Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autókban NINCS kettőstö...

Milyen autókban NINCS kettőstömegű lendkerék?

Figyelt kérdés
Van ilyen, hogy hányas évjáratig nincs?
2016. jan. 15. 16:33
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Fokozatosan jöttek be, nincs megadva egy konkrét év, ami után kötelező lenne.


Kb 2000 környékén, picivel utána rakták egyre többe.

2016. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A BMW benzineseiben az M50-től már van, azzaz úgy 1991-től :D

Nem tudom miért kell ettől rettegni 2016-ban..

Elkezd csörömpölni, kicseréled és használod boldogan tovább.


A hagyományos "konverteres" automatákban nincs, még most sem, oda nem szükséges. Viszont ott a váltófelújítás már drágább, mint a kuplung+lendkerék csere.

2016. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is tudom miért rettegek? Talán mert 200.000 magyar forint az kicsit sok? Főleg sokan használom városba ami megölné a kettőstömegű lendkereket...
2016. jan. 16. 16:57
 4/8 ElekTamás88 ***** válasza:
100%
A Hyundai kihagyja ezt a kényelmi funkciónak is nevezhető alkatrészt. Nézz szét például kb 2012-től Hyundai i30 és i40 között. Nagyon szép autók, takarékosak és megbízhatóak is.
2017. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szívó motoros benzinesben nincsen. Bár volt E46 320i-m, abban volt, de nem kellett benne egyszer sem cserélni, pedig volt, hogy nagyon sokáig városban használtam. A mostani tulaja se panaszkodott, pedig már vagy 5 éve nála van. Nem kell azért rettegni tőle, nem sűrűn adja meg magát dízelben sem. Amúgy a távol-keleti márkák még gyártanak szívó motoros, kettőstömegű nélküli autókat.
2019. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit elkéstél a válasszal :D
2019. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem késett el, még mindig Swiftem van, bááár! vettünk egy AFN tdi-t vétel után derült ki, ebbe van.. de nem köt le, már rájöttem, az egy jó dolog, feláldozza magát a hosszabb motor élettartam miatt.


Köszönöm a választ , 3 éve szerettem volna valami jobbat a Swift helyett, de inkább vettem egy házat :D meg egy tdi-t de az mellékes. :)

2019. ápr. 5. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy jó dolog azon tudnánk vitázni. Semmivel se lesz tartósabb az a motor, amiben van kettőstömegű, de egy plussz költség, ha kuplungcserére kerülne a sor. Esetlen az indulás lehet komfortosabb egy kicsivel.
2022. ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!