Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell megyematricát venni?

Mikor kell megyematricát venni?

Figyelt kérdés
Kispestről szeretnék menni pilis-re. Autópályára nem megyek fel, akkor is kell megye matricát venni? Sajnos nem értem ezt a megye matricás dolgot még soha nem használtam. (A 4-es úton tudok oda menni, de ha jól tudom annak van fizetős része. Megoldható, hogy ne kelljen semmit vegyek és lejussak?

2016. jan. 16. 09:08
 1/6 anonim válasza:

Itt egy országos térkép: [link]

Ha nem mész fel a pirossal jelzett útszakaszra, akkor nem fizetős

2016. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az előző vagyok, a megye matrica azt jelenti, hogy aki pl. Kecskemétről jár rendszeresen Pestre autópályán, nem kell éves autópályát venni országos szinten, hanem csak 2 megyére, így jelentősen olcsóbban megússza.
2016. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, de elméletileg a térkép szerint a 4es-en van egy kis piros csík. Azt mindenféle képpen érintem az oda úton nem?
2016. jan. 16. 09:26
 4/6 anonim válasza:

[link]

[link]


Ezt a google maps tervezte, fizetős út nélkül terveztem. Az első linkbe szinte biztos vagyok, hogy azon az út szakaszon nem kell fizetni, a másodiknál meg szerintem nem kell visszatérni a 4-esre, hanem tovább menni egyenesen, de azért még várjuk meg másnak a válaszát is, nehogy hülyeséget mondjak :)

2016. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4:

Miért kell ilyen bonyolult módon csinálni? (Printscreen, feltölteni, linkelni) Simán lehet linkelni a térképet.


Kérdező:

Van tök jól működő útvonaltervező, kiveszed a fizetős utakat, és kapsz egy ilyen vonalat:

[link]

Nem bonyolult, a Market Centralnál lefordulsz jobbra a régi útra, majd Üllő után a körforgalomban térsz vissza a négyesre, és nem kell fizetős utat használnod, vagyis nem kell "matrica". Hazafelé ugyanaz, csak ellenkező irányban.

2016. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
47%
Azért kellett ez a "print screen", mert telefonról írok, ahogy az látszik is a képen, és segíteni szerettem volna neki...
2016. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!