Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Alfák...

Misi0023 kérdése:

Mi a véleményetek az Alfák automata váltóiról?

Figyelt kérdés
A 159-esekkel szemezgetek azon belül is a 2.4 JTD-sekkel. Az automata váltósokat kerülni kell vagy nincs velük gond? Mik a sztereotípiák?
2016. jan. 16. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is 159-re gyűjtögetek épp, bár én kézi váltósra és benzinesre.

A Selespeed váltóról nem igazán hallottam sok rosszat, bár annyira nem is ugrálják körbe sem. Úgy tudom, hogy kicsit lassú, legalábbis ezt írták több helyen. Mivel még nem vezettem ilyet, inkább nem mondanék véleményt.

Automata lévén ha elromlik, valószínűleg a javítása kicsit drágább, mint egy normál váltóé.

2016. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy cikkben dicsérték és a DSG-hez hasonlították. De az új autó volt. Én 8 éveseket nézegetek 150 ezer km alatt. A benzinesekről viszont a népítéleten nem olvastam sok jót :/
2016. jan. 16. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugynaz az Aisin váltó van benne, mint a Mondeoban, Opel Astra, Zafira,Insignia, Mazda 6 és egy rakás Citroen, Peugeot, Renault és Volvo modellben.


Ha cserélve van az olaj benne 40 000-renként akkor nincs vele gond olyan 350-400 000-ig, ha nincs akkor 250 000km-től már várható a váltófelújítás, ami zsebbe nyúlós.

2016. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!