Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Ford Mondeokat mióta szereli...

A Ford Mondeokat mióta szerelik PSA motorokkal?

Figyelt kérdés

És pontosan melyek azok a motorok, amiket a PSA gyárt?

Ahogy hallom, ezek a dízelmotorok jóval megbízhatóbbak, mint az előzőek.



2016. jan. 17. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden Mondeo dízel PSA motor tudtommal, kivéve az MK1 és MK2 1.8 TD-jét, ami a Ford fejlesztése. Ez a motor tényleg nem egy legendásan jó konstrukció, de nem vészes. Talán ebből fejlesztették ki az 1.8 TDCI-t, ami akkoriban a Ford első CR dízele volt. Szerintem onnantól már csak PSA dízeleket kapnak, bár én úgy tudom hogy közösen fejlesztik.
2016. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2002ben jöttek aközös fejlesztésű 1.4 és 1.6 TDCi-k, 2004-ben a tisztán PSA 2.0 TDCI-k majd 2005-ben a 2.2TDCI.

Az eredeti Ford 2.0-k 1998 köbcentivel készülnek, a PSA motorok 1997 köbcentivel.


Itt egész jó felsorolást találsz:


[link]

2016. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2.0 dízelből csak az 1997ccm a PSA (ez a megbízható), az 1998ccm az ford fejlesztésű (ezzel szoktak a bajok lenni). Mind a kettőt 2.0tdci néven árulták.
2016. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na ez egy tényleg profi lista, benne van az igazság.
2016. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!