Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyünk alapúl 4 hengeres 4...

Vegyünk alapúl 4 hengeres 4 ütemű motort, miért úgy van mind megtervezve hogy ha két dugattyú lent van, akkor kettő fent? Vagy fordítva, Miért nem egyszerre megy le és jön fel?

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallottal mar arról a fogalomról ,hogy tömegerő?olvass utána
2016. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert így kevésbé ráz.
2016. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor képtelenség kiegyensúlyozni a motor járását.

Lásd kis Polski, ott egyszerre jár a kettő. Úgy rázza a hátulját, hogy a veséd kiesik.

Vannak 3 hengeres motorok, amelyekben egy KÜLÖN meghajtott kiegyenlítő tengely van, hogy Neked ne legyen panaszod a komfort érzetre.

2016. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előttem már jól leírták a választ, de még hozzátennék egy indokot. Nem tudom, hogy ismered-e a 4 ütemű motorok működését (a 4 ütemet, és hogy azok miként váltják fel egymás). Ha igen, akkor gondolj bele, milyen körülményes és pocsékló lenne ennek a kivitelezése. 2 henger mindig ugyanazt csinálná, míg a másik kettő mást. Ez abból ered, hogy az a bizonyos 4 ütem 2 főtengely fordulat alatt játszódik le. 3 hengeres konstrukciók megvalósíthatók vele, de akkor még mindig ott az a probléma, amit már leírtak, a kiegyensúlyozatlanság.
2016. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tudom a 4 ütemű működést motoroknál, de erősseb lenne ha mindnégy henger egyszerre működne?
2016. jan. 17. 23:49
 6/9 A kérdező kommentje:
3 hengeres autót nem vennék sosem!!! hogy miért nem, az legyen csak az én véleményem!
2016. jan. 17. 23:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kár válaszolni, annyira nincsenek alapfogalmaid sem, hogy a legegyszerűbb választ sem értenéd.
2016. jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Először azt hittem csak trollkodni akarsz ezzel a kerdessel....de nem!Te tényleg olyan buta vagy mint föld!És ami a legszomorúbb,hogy még okoskodsz is itt mellé......
2016. jan. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

És "mitű lenne erösseb" ?

két főtengelyfordulatra több munkaütem fog esni, ha a négy munkavégzés ütem egyszerre történik?

Fenét. Csak 4-szer nehezebb lendkerék kell, hogy utána a motor alapjáraton is átlendüljön a soron következő kipufogás, szívás, sűrítés ütemeken. Szép lenne ám, a sűrítési ütem teljesen lefékezi a főtengelyt (négy dugattyú egyszerre sűrít), utána egyszerre négy gyújtás, terjeszkedés. Baromi egyenletes járása lenne, hozzá képest egy karburátoros ős-Harley blokk úgy járna mint egy V12 BMW-blokk.

2016. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!