Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Lanos ablakemelő kar...

Julkosanko kérdése:

Daewoo Lanos ablakemelő kar leszerelése hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Letört a hátsó ajtónak a külső kilincse.Ezt csak úgy tudom kicserélni,ha belülről leveszem az ajtótakarót.De viszont nem tudom levenni az ablaktekerő kart.Hiába próbáltam rongyal is ahogy irták nem sikerült.Nem is látszik ott rögzítőgyürü csak müanyag.valaki esetleg valami tanács?

2016. jan. 21. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Lanosról még nem szedtem le ajtókárpitot, de f astráról már igen. Elviekben nem sok különbség lehet közöttük, ha így van akkor a következő a módszer.

3 részből áll a dolog: van maga a kar, egy omega gyűrű, és egy műanyag burkolat, a kárpit és a kar között.

Elöször is hajlítasz magadnak egy célszerszámot 0,5-ös-milis drótból, ami nagyjából kampó alakú, illetve vannak hajlított végű csavarhúzók is, azzal is működik.

Az ablakot feltekered teljesen, benyomod a műanyag burkolatot, majd a kar hátulján(értelem szerűen ott ahol csatlakozik a kárpithoz, ahol hozzáférsz) elkezded keresni a cálszerszámmal az omega gyűrűt és megpróbálod kifeszíteni, kipattintani, de vigyázz mert elrepülhet messzire aztán lehet keresni.

felrakásnál olyan állásban rakd vissza a kart ahogy levetted, az omega gyűrűt meg előlre pattintsd vissza a vályatba.

2016. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!