Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan képesek az autó kerékcs...

Hogyan képesek az autó kerékcsapágyai olyan sok kilómétert kibirni, óriási terheléseknek kitéve?

Figyelt kérdés
2016. jan. 21. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
mert nem papírból vannak. Azért nem mindegyik bírja ki. Egyes, régebbi VW konszern autókban pl Cordobaban szeret tökremenni hátul.
2016. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez bizony igenjó kérdés, én is szoktam tűnődni ezen.

A régi személyautóknál, állandóan rossz úton, zömmel túlterhelve, de a hátsó csapágy finoman forog..


érthetetlen.

2016. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy amit effektive "muszáj" tartósra tervezni,azt érdekes módon meg is tudják valósítani,csak az üzletpolitika mást diktál..Ezt hívják "tervezett elavulás"-nak.

Példa: Mikrosütőben az izzó miért bírja 10 évig? Mert senki nem vinné szerelőhöz egy izzócserére. A kocsid fényszóró izzóit azonban cserélheted félévente,mert úgy tervezték meg.

Ha egy autón évente kéne 4 kerékcsapágyat cserélni,kábé senki nem autózna...

2016. jan. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van, amelyiken sokáig kibírja, van, amelyiken nem.

Jellemzően a megbízhatóbb, strapabíróbb, jó nevű autókon nem jellemző, hogy elromlanának.

Amúgy ha megnézel egy csapágykatalógust(nekem egy NTN van itt a polcon, még 1986-os) szinte óra pontossággal benne van, mennyi egy csapágy élettartama adott terhelésen.

És ugye minél nagyobb egy csapágy, annál drágább.

Talán ez lehet a magyarázat, hogy az olcsóba, az olcsót rakják bele. :(

2016. jan. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mind igaz.

Csak a strapabírás egyik feltétele a védett csapágy. Nem hátrány, ha nem éri víz, por, stb.. ha még zsír is van a tok alatt, akkor örök darab.

2016. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában minden zárt csapágy örök életű, nem értem mi ez a nagy csodálkozás.
2016. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
olyan, hogy örök életű, nem létezik. Főleg nem igénybevett alkatrészeknél.
2016. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!