Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kétütemű olaj valóban árt...

A kétütemű olaj valóban árt dízelmotornak? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
a kétütemű motorolaj dízelben üzemagyagként hasznosítható-e?

2016. jan. 22. 15:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem egy modern dízelről van szó akkor igen, de honnan tudsz annyi 2T olajat "szerezni", hogy neked ez megéri?
2016. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

az 1-nél a pont.


minden szavát értelmetlen elismételnem, de ez az én véleményem(is)

2016. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Félreértettétek a kérdést!

Sokan öntenek minden tank gázolajhoz 1-2 deci 2T oljat, hogy ezzel óvják a befecskendező rendszert. Valaki szerint jót tesz. CR-eknél hallottam főleg.

2016. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
3as vagyok, én voltam béna, csak a címet olvastam.....
2016. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen valóban nem egyértelmű de igazából mindkét dolog érdekelne. Tehát 100%ban vagy gázolajhoz keverve.

Azt olvastam, hogy árt neki ha gázolajhoz adagolva adjuk. Mondjuk az az oldal valami motoradalék gyártó oldala. :)

2016. jan. 22. 17:06
 6/26 anonim ***** válasza:

Azért ez attól is függ milyen motorról van szó. Néhány harcjármű motorját úgy tervezték, hogy az összes folyékony szénhidrogénnel üzemeltethető legyen, abban valszeg nem sok kárt tenne.


Egy zsír új V8 TDI-ben azért nem próbálnám ki :D

2016. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Le kéne már jönni arról a hülyeségről hogy a gázolaj száraz, és kell bele valami kenőanyag. Ha kúton tankolsz gázolajat az megfelelő lesz, mert a minőségét szabvány rögzíti és ellenőrzik is különféle hatóságok. Nem éri meg pancsolni, nem a kilencvenes évek eleji olajszőkítős időket éljük már.
2016. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
egy naiv válaszoló:)
2016. jan. 23. 13:11
 9/26 A kérdező kommentje:

Tudod kik a mai kutak tulajdonosai nagyrészt?

Igen, akik egykor benne voltak az olajszőkítésben. Legalábbis felénk az összes kút tulajdonos kapcsolatba hozható vele. NA meg a jó magyar hozzáállás. Talán hinnék neked ha az osztrák gázlajtól nem menne jobban és nem lenne csendesebb az autő akárhányszor ott tankolok.

2016. jan. 23. 13:16
 10/26 anonim ***** válasza:
Tőlem aztán abban hiszel amiben akarsz, meg tankolhatsz színtiszta 2T olajat is, de azt nézd meg hogy tele van e az utak széle lerohadt dízel autókkal. Ja, hogy nincs? Nem lehet hogy neked van csak üldözési mániád?
2016. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!