Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik 2t 125ös fogyaszt...

Melyik 2t 125ös fogyaszt kevesebbet: egy enduro, vagy egy utcai motor?

Figyelt kérdés

Pl egy Aprilia rx125 vagy egy rs125

vagy akármi más enduro vs túra (vagy utcai ahogy tetszik)

Fontos hogy nem üzemórás gépekre gondolok!

Kösz!



2016. jan. 22. 17:39
 1/4 szerencses85 ***** válasza:
100%
Nagyjából egyformán fogyasztanak.
2016. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani, még akkor sem, ha két konkrét típust hasonlítasz össze, nem pedig általánosságban két kategóriát.

Nyilván függ a használó vezetési stílusától, a felhasználás módjától, a saját és a "cipelt" súlytól, az áttételezéstől...

Biztos találsz olyan utcai motort, ami kevesebbet fogyaszt mint egy adott enduro - és az ellenkezőjére is találhatsz példát.

2016. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg az utcai kevesebbet enne, mert áramvonalasabb, meg minden. De tudom milyen az RS125, annak mindenki húzza a gázt, mint a bolond, és úgy sokat fog enni. Az RX 125 pedig nyugisabb motor, kisebb fordulattal, tehát lehet hogy pont kevesebbet fog enni.
2016. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kicsit had egészítsem ki a kérdést: vesszük pl a yamaha dt125-öt ami kb 20LE és az rx125 ami 33LE. Ilyenkor van különbség a fogyasztásba? Tehát azonos ccm csak más LE. Az fog kevesebbet enni amelyikbe kevesebb LE van vagy amelyikbe több?


(Én nem tudom, de amelyik kevesebb LE az elvileg nyomatékosabb, legalábbis nagyobb fordulatsávba "húz",de nem annyira mint egy nagyobb LE-s gép ami meg ki van hegyezve és kisebb fordulatsávba "húz" de abba jobban.)

(Szoval a DT-t elcseszték, azért kevesebb LE vagy azért mert nagyobb fordulatszámtartományba használható? :D )


Csak venni akarok egy rx-et, de még a dt is játszik (meg ha tudtok még jó endurokat ajánlani jöhet), nem tudom melyik legyen, de ha fogyasztásba ugyanott van akkor inkább rx. A lényeg hogy sokat akarok vele menni normálisan, országúton főleg, közbe-közbe földuton, szval semmiképp nem krosszozásra kell meg, h összetörjem, kínozzam.

2016. febr. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!