Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen indítókábel kell egy...

Milyen indítókábel kell egy kamionhoz?

Figyelt kérdés

Mivel nem nagyon értek hozzá, ezért inkább megkérdezlek Titeket, hogy szerintetek milyet érdemes venni. Nem az olcsóságra megyek, mert ugye abból jó nem szokott származni, de azért... na :D Láttam videókat hogy 200 amperes még a kocsikhoz is kevés, 900-assal már megy, de akkor mekkora kell egy kamionhoz? Én néztem egyet, az oldalon az volt a legnagyobb, az 1200 amperes volt, de ez gondolom nem garancia önmagában.

[link]


Ez volt az, de mondom, én ebben nem bízok, ha esetleg valaki már vett ilyet innen, és meg tudja mondani hogy milyen azt megköszönném, vagy ha valaki tudna valami jót és működőt linkelni azt is.


Jah és persze még mindig érdekel, hogy mekkora is kell/ajánlott egy teherautóhoz/kamionhoz :)


Köszönöm!



2016. jan. 23. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Beballagsz egy jobb villamossági boltba, és kérsz mondjuk 14 méter 35 ös, esetleg 50-es rézkábet. ebből pont kifutja kétszer hét méteres indítóra..ezen nem kell 1200 A-nek átrohannia, elegendő a négyszáz is...az is öt másodpercig.

Ez a hét méter már elér a másik gépig.

Veszel hozzá négy óriás krokodilt, és otthon összerakod, vagy egy hegesztőlánggal összeforrasztod(nem hegeszted)


A jó kötés nagyon fontos. az egyiket jelöld meg, az lesz a pozitív. Ilyen nagy áramoknál életveszélyes téveszteni.


járj szerencsével.

2016. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mennyibe kerül így házilag tákolni egyet?
2016. jan. 23. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt keresem, mert látom a megadott bruttó áradat..


Már qurva álmos vagyok, légyszí keress rá a gúglin az árukeresőben a sima 50-es rézkábelre...hókuszpókusz duma, meg ezervoltos szigetelés ne érdekeljen..


rákeresel a nagy krokodilra, és összeáll...


Ha nincs műhelylehetőséged, akkor vedd meg. én a hatméteres helyett legalább nyolcat készítenék.ezért kell az ötvenes.


Holnap magamnál leszek, akkor megnézem. Most esik a hó, nekem ezzel kell törődnöm.


szia.

2016. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"mennyibe kerül így házilag tákolni egyet?"


Nemrég vettem 4 normális bikakábel csipeszt, mert már a tököm tele volt, hogy az otthoni 3 bikakábel semmire nem jó, hát kapaszkodj meg csak a 4 normális krokodilcsipesz volt 8000Ft!


Plusz a kábel, ott gugli a barátod, de kamionnál nem árt arra készülni, hogy nincs lehetőség mindig pont melléd állni, így a 6 méter nem kimondottan sok, de általában biztos elég :D


Megnéztem a kérdésben szereplő linket, nekem a 4 csipesz nehezebb, mint itt az egész szerkezet :D

2016. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"így házilag tákolni egyet?"


Azt csak te hiszed, hogy Kínában a 7 éves kiskölyök szakmunkát végez! Mert ők nem tákolnak ugye?


Miért lenne tákolás, ha valamit otthon saját kezűleg csinálsz?

2016. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


ezt javaslom otthon elkészíteni, vagy megveszed.

2016. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


hát nem olcsó..ebből kellene 2x8 méter, + 4 db nagyméreű csipesz.


asszem jobb megvenni.

2016. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget :)
2016. jan. 24. 11:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!