Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik akkor, ha elfogyna...

Mi történik akkor, ha elfogynak a 3betű-3szám rendszámok?

Figyelt kérdés

Ismerősöm a héten kapta meg az NLT-s rendszámát.

És ha így figyelembe vesszük hogy 1990-től 2016ig eljutottunk az AAA-tól az NLT-ig, akkor

26 év alatt 13 első betűt maxoltunk ki. Szóval még 12 teljes sorozat van hátra, de exponenciálisan nő az autók száma, szóval valszeg nem tartana ki még 25 évig ez a rendszer.


Tehát a kérdésem újra:

mi lehet ezek után? teljesen más rendszámformátumot kezdünk?

(persze lehet addigra már rfid-sek lesznek a kocsik nem sima vizuális leolvasási lehetőséggel ellátottak, de ettől tekintsünk el)


2016. jan. 24. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Még ebből lejönnek az utánfutók rendszámai, amiket hátulról számoznak, valahol az X környékéig mentek el, ha jól tudom.


Ha elfogy, akkor megoldás lehet, hogy több karakterűek lesznek, mondjuk 4 betű 3 szám, vagy csak az első számot átalakítják betűvé (majdnem 3-szor annyi lehetőség lenne így).

2016. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész rendszám dolog itthon egy hülye rendszer, mint sok más...

Kint az államokban a rendszám a tiéd, veszel egy új autót, a régiről leveszed a rendszámot és felrakod az újra. Persze most elnagyoltam, de ez a lényeg.

Persze vannak fekete listás rendszámok is, gondoljunk csak bele: FOS, BAK, KAN, SEX...

Jelenleg durván 5-5,5 millió rendszám van kiadva, de CSAK 3,5 millió van forgalomban! Csak az újra felhasználással legalább 8 évvel kitolható az egész történet.

Jelenlegi 3-3 felosztásban 17,5 millió rendszám adható ki, persze számolva a tiltott rendszámokat is.

Mivel nem lesz újrafelhasználás szerintem, így új rendszer lesz előbb utóbb.

Már most is a horváthoz hasonló régiós rendszámokról volt/van szó. (tudom nem csak náluk van így, ez csak egy példa volt)

2016. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de a hatóság már tudja, sőt megvan az újtípusú megoldás is..


szerintem vagy hoznak egy törvényt, hogy a tulajdonod marad életed végéig a rendszám, eladáskor, vagy új autó esetén ráteheted a saját tulajdonú rendszámod...akinek nincs, az kap egy újat, ami a fordítottja lesz a mostaninak...fekete alapon fehér betűk-számok..


hamarosan megtudjuk a hivatalos verziót.

2016. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A saját tulajdonú rendszám magyarisztánban nem működik, hiszen mi lenne az államháztartással, ha egy 10 eurós adatlap kitöltésével lehetne névre venni az autót, és nem kellene 100 ezreket tejelni...

:(


Pár éve már megszellőztették a megyei rendszámokat, de aztán hirtelen nagy lett a csend:

[link]


Természetesen ennek csak akkor lenne értelme, ha saját tulajdonúak lennének a rendszámok, hiszen anélkül gyakorlatilag minden vásárláskor át kellene rendszámoztatni a járműveket a lakóhely szerinti rendszámra, és az lenne csak a kalamajka!

2016. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Semmi nem lesz, mert nem fognak elfogyni...


Közel 18 millió egyedi rendszámot tudnak kiadni. Ebből pár ezer vagy max százezer lesz tiltólistás / egyedi, a többi kiadható.


A 10 milliós lakosságnak soha a büdös életben nem lesz 18 millió autója. Jelenleg is "csak" 3,8 millió van forgalomban itthon. Amit meg leselejteznek anna ka rendszáma újra kiadható. Ha a végére érnek akkor A-tól újra elkezdik kiadni. Én idén láttam eddig kb. 3 autót A-val kezdődő rendszámmal, a többi már rég az enyészeté.

2016. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem megye, hanem járás alapú, de nagyon sok országban így működik, nálunk nem.

Nincs vissza 12 sorozat sem. X és W pótkocsik, U nagymotor, Y lassújármű.

Ráadásul nem csak az autókat, hanem a teherautókat, mezőgazdasági vontatókat is nyomják gyorsan, úgyhogy hamar megtelik.

2016. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az illetékesek magukhoz térnek és bevezetik a területi alapú rendszámozást. Ha az osztrákoknak, németeknek jó, akkor nekünk miért nem? Ez a 3b-3sz rendszer nem nekünk való. Olyanok tudják használni, mint a svédek, akik tudnak angolul és nem csak a svéd, de az angol marhaságokat is letiltják. Most komolyan annyit tudunk, hogy a SEX-et tiltólistára tesszük? Ma már 27 milló magyar tud angolul, kivéve az illetékeseket. Jó, akkor ne legyen FOS a rendszámod, de indulj el európai körútra JEW rendszámmal. Vagy legyél GAY! HIV, PEE, POO, POT ésatöbbi! De tényleg, senkit sem zavar ez a primitívség? Nem érted miért röhögnek rajtad 540 millióan? Hát gratulálok!
2017. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elfogyna a BP kezdetű :DDDDDDDD
2017. okt. 6. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!