Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlotok a...

Milyen autót ajánlotok a következő igényekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves srác vagyok és az első autómat szeretném megvenni, de sajnos nem értek hozzájuk, ebben kérem a segítségeteket:

- napi használat kisvárosban (kb. 10-15 km)

- hetente 1-2 alkalommal 100-120 km

- 2 havonta kb. 1500 km autópályán (környező országokban túrázás)

- olcsó fenntartás, szervízelés, javítás (mindent szakemberrel szeretnék végeztetni)

- nem csajozós autót keresek, hanem egy megbízhatót

- valamiért a dízeleket preferálom (de nem létszükséglet)

- legalább 5 évig szeretném használni

- az anyagi keret: 1 500 000 körüli


Köszönöm a segítséget!



2016. jan. 24. 11:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Honda civic, Toyota corolla, Suzuki swift ebben a sorrendben.
2016. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Csak az maradt ki, hogy mekkora autó kéne. Nem mindegy, hogy egyedül használnád egy hátizsákkal vagy 4-en 4 bőrönddel. Utóbbi esetben a swiftben komoly bajban lennétek...
2016. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk 3 fő + nagy hátizsák azért jó lenne ha beférne.
2016. jan. 24. 14:12
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre nagyjából felesleges dieselt venni. Az enyémnek (2005 Focus 2 a 109 lovas gázolajossal) 3-4 km kell hogy elkezdjen melegedni ilyenkor.

Én a városban rohangászás és az olcsó fenntartás miatt valamilyen szívó benzinest ajánlanék. Sőt, az olcsó fenntartás miatt valami olyat, amiből sok van.

Ennyi pénzből már simán lehet válogatni. Én konkrétan ezekkel a feltételekkel a jól felszerelt Swiftek között kezdeném a keresést, abból van is választék bőven.

2016. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 gomzoli ***** válasza:
Viszonylag kicsi (1,2-1,4 L) benzinmotoros kocsit vennék a helyedben, Corsa, Punto, Fiesta, Polo, Fabia, Mitsu Colt, 323-as Mazda, esetleg egy mérettel felettük, a "Golf" kategóriában, de már nagyobbacska motorral (1,4-1,6) itt az Opel Astra H, Ford Focus, vagy akár az "ufo" Civic lenne, ami egyből szóbajönne.
2016. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Opel Astra G 1.4/1.6 benzin vagy 1.7 DTI dízel

Ford Focus 1.4/1.6 benzin vagy 1.8 TDDI dízel


Mindkettőből van választási lehetőség, megbízható szerkezetek még a felsorolt dízelmotorok is, olcsó a szerviz.

Nagyobb árkategóriában Toyota Corollát ajánlok.

2016. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ezeket az 1,3-1,4-1,6 benzinmotorokat mennyi kilométerrel érdemes még megvenni?

2016. jan. 24. 16:50
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Én 300.000 kilométerig simán venném, ha az állapota megfelelő. Elsősorban nem a kilométerállás a lényeg.
2016. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 gomzoli ***** válasza:
Másfél milláért nehogymár 2-300 ezret futott autót vegyen... ebben az árban simán kaphatók már 8 éves körüli, jól felszerelt kocsik, 100-150 ezres futással, sőt.
2016. jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ennyi forintból - ahogy #9 mondja - bele tudsz ülni egy 100e km környékén futott autóba. Az meg, ebben az 1.3-1.6 szívó benzines kategóriában ugyanennyire még belenyúlás nélkül jó lesz (tényleg akár a háromszorosára is, de normál felhasználás mellett addig nem érdemes tartogatni, mert akkora már eladhatatlan lesz).

Bár a km óra állása csak egy dolog ugye, nem is a tekerés, hanem a felhasználó miatt. Én pl. Apámtól simán megvenném a 150e km-t futott SX4-ét, Anyámtól viszont az ő hasonló futásteljesítményű WagonR-jét semmiféleképpen (hidegen padló, párhavonta futóműállítás a padkák miatt, sérülések körben mindenhol). Akkor inkább marad a széthullás szélén álló 290e km-es diesel a maga bajaival... :D SZóval ne csak azt nézd mennyi a km.


Olajcseréket időben elvégezni, gyári ajánlás szerinti olajat belerakni, szűrőket (olaj, benzin, levegő) is előírás szerint cserélni, hidegen nem nyomni neki és minden oké lesz ezekkel a benzinmotorokkal.


Ha Suzuki lenne véletlenül a választás, akkor az 1.5-ös benzinmotort szerintem inkább mellőzd. Legalábbis az 1.6-hoz képest erőtlenebb és többet fogyaszt.

2016. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!