Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motocross sisakot lehet...

Motocross sisakot lehet szemüvegesen viselni?

Figyelt kérdés
Arról már olvastam, hogy a motoros sisakot nyugodtan lehet szemüvegben is használni, de mivel a motocross sisak zártabb, ezért kíváncsi vagyok hogy ezzel is lehetséges-e.

2016. jan. 24. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a legtöbb sisak alá fel lehet venni szemüveget minden további nélkül.

Túl sok motocross sisakot nem láttam még közelről, de én szerintem az alá is el kell hogy férjen.

A puding próbája az evés, el kell menni a boltba és megpróbálni. :)

2016. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elvileg müködőképes a felállás,de azért azt vedd figyelembe,hogy a szemcsiket nem arra,tervezik,hogy motorozzanak benne.
2016. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem arra tervezték, de nem tudok mit tenni, túl gyenge a szemem, erős szemüvegem van, anélkül pedig nem látok igazán. A kontaklencsét pedig ilyen magas dioptriánál nem nagyon ajánlják szerintem.
2016. jan. 27. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:

A cross sisak pont,hogy nyitott, nem pedig zárt! Vagyis simán feltudod venni alá a szemüveget, csak barmira nem lesz biztonságos, hogy nem védi semmi az arcodat, mert a cross sisakokhoz tartozó cross szemüveget már nem tudod felvenni. Szóval nem védi semmi az arcodat, és egy kis kavics bármikor felpattanhat bárhonnan, ami ha beveri a dioptriás szemüveged üvegét akkor kész a baj. Sokkal egyszerűbb lenne, ha egy rendes zárt sisakot választanál.


Cross sisak:

[link]



Zárt sisak:

[link]



Valamint még egy alternatíva a plexis cross sisak, de itt mélyen zsebbe kell nyúlni:

[link]

2016. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy cross szemüveggel együtt zártabb, mert hát anélkül egyértelmű, hogy nyitott. De valóban túl veszélyes lenne anélkül motorozgatni ezzel tisztában vagyok. A plexis sisakoknak pedig igen nagy ára van, de hát ezek szerint nem nagyon lesz más választásom. Esetleg a szemműtét(bár az sem olcsó), akkor felhőtlenül motorozgathatnék és nem kéne ezen aggódjak mi lesz a szemüvegemmel :D
2016. jan. 31. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:
De miért cross sisakot szeretnél??? Miért nem rendes zárt sisakot???
2016. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék cross sisakot, mert az első motorom crossmotor lesz.
2016. febr. 1. 18:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek cross? Nem nagy ötlet. Hány köbcentiset szeretnél? Tisztában vagy vele, hogy nem használhatod közúton? Tudod, hogy a cross motorok üzemórásak, és hogy ez mit jelent?
2016. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
125 cm³-is motort szeretnék majd. Igazából arról nem tudtam hogy a crossmotorok üzemórásak így tényleg nem lenne túl jó választás. Tudna esetleg valaki olyan motort ajánlani ami terepre és közútra is egyaránt jó?
2016. febr. 2. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Yamaha DT 125, ha van jogosítványod. Ha csak M vagy B akkor ezek:

Yamaha DT, Derbi Senda, Rieju RR és MRX, Aprilia RX, Suzuki RMX, Keeway X-Ray és TX

2016. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!