Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek Aprilia RS...

Mire figyeljek Aprilia RS 125-ös használt motor vételekor?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Aprilia RS 125 motort, de nem annyira tudom, mi(k)re kell odafigyelni, ha egy ilyen motort veszek.


Nem első motorom, volt előtte egy kis SR 50-esem, régen még általános 8.-ban volt ingyen jogsi lehetőség, aztán gondoltam miért ne...(2-3 évet mentem vele)


Tudom, hogy egy kis 50-es semmi egy 125-ös váltós motorhoz képest..


Minden tanácsot és esetleges tapasztalatot a motorról, alkudásról, stb-ről elfogadok :)


Előre is köszi a normális válaszokat.



#motor #tapasztalat #alkudozás #Aprilia RS 125 #Használt-motor vásárlás
2016. jan. 24. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

1. ugye tudod, hogy ehhez valószínüleg A2 kell, mert ezek 11 kw fölött vannak.

2. Hát figyelj, két ütem, és kihegyezett gép. Motorikusan nézd meg nagyon, csavarok állapotából következtethetsz, hogy mennyire volt gyakran szétszedve. Gumik, felnik, fékek, lámpák, rozsda a kipuffogókönyökön, motor ne kattogjon, ilyesmik. Próbálj magaddal egy szakit is venni. Sok sikert.

2016. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, már leraktam :P


Köszönöm! :)

2016. jan. 24. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már A2 jogsid van inkább vegyél egy honda cbr250 vagy ninja 250.4 üteműek így valószínű nincs annyira szét hajtva...

Én majd egy Cbr 500 akarok venni

2016. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Arra figyelj hozy véletlenül se vedd meg!

Egyszerűen borzalmasak ezek az olasz fosok...

Állandóan javíthatod, mindig lesz valami baja. Nagyon rossz a gyújtásuk is. Valami Japánt vagy németet vagyél

2016. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
utolsóval nem értek egyet. Érdemes magaddal vinni egy szerelőt akivel meg tudjátok nézni a dugattyu állapotát. Próbakörnél: Ha vannak rajta tükrök akkor indítsd be a motort alapjáraton ha mozognak akkor valamelyik csapágy cserés lessz. Figyelj arra hogy huzasd ki minden sebességnél a teljes fordulatra külömben nem veszed észre hogy kidob e valamelyik sebességből.. Nézd meg a fogaskerekek, lánc, gumik, küllők állapotát hogy legyen indokod alkudni
2016. márc. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :D
2016. márc. 15. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ÜDV! Az első hozzászólónak írnám hogy nem kell A2-es hozzá mert csak 125 köbcentis, és nem több 11 kW-nál persze találni akár 20 kW osat is de azok bütykölve vannak, papíron 11 kW van szóval A1 es kell hozzá 125 köbcenti ig.
2016. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami a legfontosabb, ha tényleg ilyen motort akarsz: legyen a vételáron felül még tartalék pénzed és egy hozzáértő szerelőd! Az RS 125 egy nagyon jó motor, de ha neked az kell, hogy a motor minden reggel, hidegben, melegben, télen, nyáron, minden körülmények között pöccre induljon, akkor ez nem a te motorod. A fogyasztása magas, az alkatrészek drágák és a motor nagyon kényes a rendszeres odafigyelésre, karbantartásra. Amikor viszont jó, akkor nagyon lehet szeretni. Ha nem akarsz gondokat, akkor vegyél inkább egy 4 ütemű japán motort, ha pedig mégis az RS mellett döntesz, akkor nagyon alaposan járd körül a témát, hogy mivel jár egy ilyen motor fenntartása.
2016. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!