Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj mennyi idő alatt...

Vezérműszíj mennyi idő alatt öregszik el?

Figyelt kérdés
Az autó 9 éves de csak 33000km van benne? Kell félnem,hogy elszakad?/diesel/

2016. jan. 26. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Általában 80-100 ezer km-ként illik cserélni és azért 5-6 évente sem árt lecseréltetni mert a szíj az gumi ugye ami ugye az idő folyamán megnyúlik és bár szakadás még nem valószínű de előfordulhat hogy picit kiesik a ritmus a vezérlésnél és állítódhat valamennyit ami már nem tesz jót a motornak. Legjobb ha elviszed szervizbe és nézesd meg meg persze a vízpumpát sem árt ha kicserélteted ezzel együtt esetleg a görgőket meg a fogaskerekeket sem árt ha megnézeted sokat számít ám ez. Hiába nem mész vele annyit olaj cserénél is mondják mindig hogy vagy 20-30 ezer km-ként cseréltesd ki vagy ha annyit nem mész de 1 év eltelte után illik vele foglalkozni a szűrőket sem árt kicseréltetni ezzel egy időben, ezzel is csak a motort kíméled és sokáig autó lesz ha rendesen van vele foglalkozva. Sajnos ezekre szánni kell pénzt.



Ha sokat használod az autót de még mondjuk 2-3 év alatt nem éred el szíj cserénél a 80 ezer km-t sem akkor sem árt kicseréltetni mert ugye ha állásba megy az autó meg a melegedés is ronthat a szíj állapotán ami miatt hamarabb tönkremegy. Az ékszíjat sem árt 3 évente megnézetni a görgőkkel együtt, mert ott is ha a szíj picit megnyúlik már nem fog úgy menni a generátor ami nem adhat elég töltést és előbb merülhet az akkumulátorod vagy hasonlók.

2016. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Változó, max 10 év. Cserélném a helyedben azonnal.
2016. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A csereperiódus kilométerben és időben is szokott szerepelni.

Ha nem hadi- vagy üzleti titok, akkor fedd fel a típust legyél oly kedves, rögtön tudunk számokat mondani.

2016. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
lakóautó/fiat 2.3 131LE
2016. jan. 26. 13:52
 5/11 A kérdező kommentje:
nem ide való de tudja valaki a mercedes 320cdi 224le/2006 utáni/ láncos vagy szíjas motor?
2016. jan. 26. 13:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor egy Ducato-ról van szó, 2.3 Mjet motorral. Az előírás 180e km, vagy 60 hónap. Illene már kicserélni. A Merci motornak kellene a kódja.
2016. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ne haragudj a kérdésért---ennek hol lehet utána nézni---60 hónapot még nem hallottam
2016. jan. 26. 16:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Szervizprogramból kerestem ki. Közben megnéztem a 320 CDI motorokat is, mindegyik láncos. Egyébként ilyen használat mellett elég csak a szíjat kicserélni, a görgők maradhatnak.
2016. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jobb lesz cserélni, de nem csak a szíj miatt. A feszítőgörgő csapágyát kenő zsír is öregszik idővel, így ha még a szíj bírná is, lehetséges hogy a tönkremenő csapágy áll be, onnantól már gyakorlatilag megpecsételődött a motor sorsa is.
2016. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a segítséget---de most zavarba jöttem az utolsó komment miatt/elég a szíj vagy a görgő is kell??? esetleg a vízpumpa úgy tudom azt ia a vezérműszíj hajtja
2016. jan. 27. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!