Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leégett generátort meg lehet...

Leégett generátort meg lehet valahogy csináltatni? Vagy újra lehet ezt tekercseltetni, mint egy villanymotort?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehetne, de nem éri meg. Költségesebb, mint egy újat vagy felújítottat venni.
2016. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt sejtettem. De akkor elméletileg lehetséges ezek szerint, még ha nem is éri meg.
2016. jan. 27. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Mint írták, persze hogy lehet. Tekercselő kérdése. Egyébként nem egy vasziszdasz, mert nem hajszálvékony madzaggal kell küzdeni. Ha jó tekercselőt találsz, az nem csak tekercseli, hanem csapágyazza, és leápolja..ha mégjobb a tekercselő, akkor egy picike zézpasztát is tol a csapágyba. Örök darab.


Én például tekercseltetném, de ez az én dolgom.

Amúgy hogy túróban tud leégni egy generátor? Zárlatos lett, vagy szétfüstölt, a csapágy is letérdelt? Mert gondolom nagy hőképződéssel járt..esetleg túl lett terhelve, de nagyon?

Az is előfordulhat, ha visszadolgozott az akksi valami okból..(a régi fesszabályzóknál előfordult)

2016. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt én sem tudom, hogy mi okozta a halálát. Mikor még vettem az autót az előző tulaj adott hozzá egy csomó alkatrészt és volt köztük ez a leégett generátor is. Eddig nem is törődtem vele, de minap kezem közé került mondom, akkor megkérdezem, hogy egyáltalán javítható-e, ha az ember nem sajnálja rá a pénzt.
2016. jan. 27. 10:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a mérleg egy VW-generátornál. Már oda volt a fesszabályzón a bronzkefe, és a csúszógyűrűkben is volt nyoma rendesen.

Nem is töltött már rendesen. Megcsapágyaztam, a forgárészt elvittem szakszervizbe, hogy a gyűrűket cseréljék ki. Ők kicsrélték, még szépen a majdnem szabadon levő 2 szálat is leragasztották mint a gyáriban. Összeraktam. Kaptam hozzá valami gagyi bosch utángyártott szabályzót, ami természetesen nem működött, ekkor egy autóvillamosságis adott nekem 2 bele passzoló bronzkefét.


A mutatvány kb 12000 ft-ba került 11 éve. Nem ment el 10 ezer km-t, egyszer csak a margithíd közepén lekezdett dadogni a kocsi. Kiderült, hogy nem tölt és már kevés az akku a gyújtáshoz is. Csak épp nem jelzett a töltésjelző.

10 ezerért hoztak mindjárt a klubtársak egy bontottat, azzal még elment 100 ezret nálam.


Szóval én is azt hittem, ha felújítjuk, akkor majd lesz egy újszerű, ami jobb mint egy bontott. Most nem így lett.

2016. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az szép. Tanulságos sztori. :/

Igazából szerintem leadom majd színesfémnek, talán úgy járok a legjobban.

2016. jan. 27. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:

"Költségesebb, mint egy újat vagy felújítottat venni."


Ha nem érné meg akkor nem újítanák fel.

2016. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha nem érné meg akkor nem újítanák fel."


Kérdés mindig a feltételeken van.

Nekem mondtak már ABS szabályzóra is 30 ezret, meg hamburgban 170 eurót.

Ami jobban megérte az a hamburgi volt, mert ők 5-7 év garanciákat adnak. A 30-ezres meg kapugarancia. (konkrétan azt monták, hogy azt garantálják hogy beszereléskor működni fog. Ha másnap már nem az az én bajom.)


Akkor éri meg, ha van garanciád, ami magyarországon annyira nem jellemző.

2016. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Garancia. Naná! Csakhogy olyan garanciát senki nem vállal, aminek nincsenek feltételei. Így lehet nagyon hangzatos dolog az hogy "van garancia", de ha tényleg baj történik akkor kíváncsi lesz arra a kötelezett hogy mitől is keletkezett a baj. Ha leégetted a generátort, arra fog mutatni egy fügét neked, mint garanciális javítás.
2016. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez magyarország. Németeknél még kicsit másképp állnak a vásárlóhoz. Ha nincs is 100%-osan igaza, akkor is megpróbálnak megalkudni, mert lehet hogy hozol még 10 másikat később. Aki fügét mutat az nem lát tovább az orránál, ez olyan kommunista beidegződés.
2016. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!