Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda nx 650 Dominator 1997...

Honda nx 650 Dominator 1997 hengerét lehet javító méretre fúrni?

Figyelt kérdés

Hello! Van egy Dominator 650-esem és szerelő azt mondta hogy valószínűleg kopott a motorja(dugó,gyűrűk,hengernek KO).(Olajfogyasztás,füst)

Régebben simsonoztam annál annyi volt,hogy elvittem a gépműhelybe egy mérettel nagyobra fúrta a hengert adott egy dugószettet és szevasz.

Most olvastam, hogy ezeknek a motoroknak a hengere Nicasilozott és csillagászati összegekért lehet újra felvinni rá ezt a rétegett :(

Egy motorosoldalon néztem hozzá új dugót(Wössner)árulják 5 féle méretben.

Tudom nem simson de ha ennél a motornál is ellehetne ezt játszani hogy veszek egy túlméretes dugót hozzá fúrják a henger akkor "olcsóbban" kijönnék.


Most akkor újra kell Nicasilozni és fúrni új dugó?

Vagy elég egy túlméretes dugó és fúrás ?

Valakinek van ezzel tapasztalata ?

Járt már így valaki.

Érdemes felújítani a hengert vagy vegyek bontottat.


Szerelőm azt mondta utánnajár a dolognak (ő bontottat ajánlott)

Én ha azon múlik rááldoznék pénzt csak legyen igényesen összerakva.

Köszi előre is ! :)



#Simson #Enduro #Honda #dominator #hengerfúrás #Nicasil #javító fúrás #motorkerékpár blokkfelújítás #honda nx 650 dominator
2016. jan. 27. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha lekopott róla a réteg akkor annak a hengernek annyi, fúratni nem tudod nagyobbra mert ha ott már nincs rajta Nicasil. Pár lehetőséget maradt, vagy veszel rá egy úgy henger szettet, vagy elviszed Nicasiloztatni és úgy megfúratni a megfelelő méretre. Ha jó állapotban van a bontott, azt ajánlanám neked, hogy vedd meg és élvezd ki amíg tart. De az is zsákbamacska, hogy meddig fogja bírni, de még mindig jobb, mint a semmi.

Nálad ugyan a helyzet, mint a láncfűrészekkel, ott is bevonatos henger van nem pedig perselyes

2016. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!