Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Saab?

Első autónak Saab?

Figyelt kérdés
Üdv! Nézegetem, hogy milyen autót lenne érdemes venni elsőre. Ezek a tipikus E-46-os bmw-k, audi a4-esek stb. kicsit tucatnak kezdenek lenni. Végül rátaláltam pár Saab-ra ami tetszik. A 2000 körül készült 9-3 és 9-5-sek, 250-300 ezer ft körül már beszerezhetők, viszonylag normális állapotban. Nyilván kellene rá költeni, a kérdés, hogy nagyjából mennyit? Illetve mennyire ajánlott egy ilyen autó 2000-es benzinmotorral?

2016. jan. 28. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A normális állapot nem azt taglalja,hogy nem egy roncs és levan mosva szépen,300e ft-ba olyat fogsz találni,ami nincs összetörve ,levan mosva és 4 szép felni van rá téve,de a gatyádat is költeni fogod rá.

300e ft körül Suzuki-t ,Corsa B-t,Clio 2-t,Peugeot 206-ot vennék.

2000 cm3-as benzinmotor már alapból jelent valamit ,saab pedig már olyan kombó,hogy 700e ft körül van ,amire nem az van,hogy szépen lemosott,a tesztkörön okénak tűnik,aztán a következő 200km a folyamatos szerelőhöz való fuvart teszi ki :)

"Tipikus" E46 BMW,A4 audi 300e ft-ba olyan,mint fizetni azért ,hogy fizethess...

Mire az állapota jó lesz 7 számjegyű lesz a 6 számjegyű összeg.

2016. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem annyiért tervezek venni, csak látom, hogy annyiért is van. Gondoltam rákérdezek milyen lehet. Tehát 700 körül már érdemes lehet egy 2000 körülit megvenni?
2016. jan. 28. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Ha neked 250- 3000 ezer forintod van használt autóra, akkor miért akarsz vagánykodni?

Fenntartani sem fogsz tudni egy ilyen autót ( fogyasztás, teljesítményadó, kötelező...), arról nem beszélve, hogy egy szervizre többet költhetsz mint ára volt.

16 éves használt autó, 2000-es motorral, úgy, hogy már kb. öt éve nem is létezik a márka: briliáns választás!

:-)))

2016. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rendkívül nagy ötlet lenne,egy amúgy is hírhedten nyűgös márka egyik típusát párszázért beszerezni!
2016. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Tehát 700 körül már érdemes lehet egy 2000 körülit megvenni?" Inkább gondolkodj Volvóban ( szerintem), de én biztos nem vennék lassan "nagykorú" 2000-es motorú autót.

Láttad a Tom Hanks filmjét, a Pénznyelőt?

:-)

2016. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az szuper, hogy ezek szerint van izlésed, de a Saab már nagyon a ló túloldalára esés..

Az rendben van, hogy nem akarsz tucatautót, de a Saabbal nagyot bukhatsz.

Nekem egy Rover 75 van, nagyon jó kocsi, eddig fillérekbbe került(persze, szerencsém is van!!). Egy 2,0 dieselt nagyon tudok ajánlani Neked. Annyiból kb ki és jön, és lesz egy szép, biztonságos kocsid.

2016. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát golf 4 1.9 tdi is van 300-ba még is ,nem vennék még 700-ba sem 1.9 tdi golf4-et.

700-ba már ég-föld a különbség a 300e ft-oshoz képest,de ahogy írták : már megette a kenyere javát.Fenttartani meg 1-2 év után egy másik autó árát teszi ki.

2016. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valaki írta a Volvot, abból is van ami tetszik. S40 amit eltudnék képzelni. Kár, hogy a saabról ilyen rossz tapasztalatok vannak.


Nem feltűnősködni kell, de ezek a boyracer, lassan tucatba tartozó autók valamiért nem tetszenek. Golf 3, e46 stb. Viszont ezek a viszonylag nagy, kényelmes, elegáns autók nagyon. Amiben lehet "tespedni". Nagy bőrülés, halk motor, ha kell akkor erő is van benne. Persze tudom, hogy 300 ezerért nagyot lehet bukni.

2016. jan. 29. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Akiket ismerek és Saab-ja van, azok örülnek neki és el nem adnák. Minden autóra kell költeni. A Volvo is jó.

Azon azért nagyon el kellene gondolkozni, hogy még egy jó állapotban lévő Lada is többe kerül, mint 250, vagy 300e ft... Ha 1 millió + 250-300 ezer ft, az már inkább reálisabb egy jó Saab-ért.

2016. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Most komolyan, akik szidják a Saab-okat, azoknak volt valaha? Tapasztalatból beszélnek? Mert az én nagybátyámnak egy 1998-as 9-3-as Saabja van, és ennyi év alatt soha nem volt semmi komoly problémája, egyszer a légkondit kellett megcsináltatnia, meg a kötelező olajcserék, és hasonlók. Azon kívül soha semmi baja nem volt, erős motorja van, igényes beltér, teljesítmény, megbízhatóság. Lenne pénze már rég újabb autóra, de nem szeretné semmi pénzért lecserélni a régit, és ezzel majdnem így van még nagyon sok Saab tulajdonos. Nem véletlenül van belőlük nagyon kevés a használt autó oldalakon, holott az utakon én rendszeresen látom őket futni.
2016. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!