Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G tankjában hány...

Opel astra G tankjában hány liter benzin lehet ha felvillan a tartalék lámpája?

Figyelt kérdés
Tehát teletankoltam, villogott mikor teletankoltam és 45 liter ment bele. 51 liter a tank. Akkor volt még benne 6 liter. Ugye ezt mindet nem tudja kiszívni. Fogyasztás számításhoz kellene. Teletankoltam és azóta 540 km van benne és felvillant a tankoláslámpa.
2016. jan. 31. 09:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a dízeles G astrámba azt tapasztaltam mint te, amikor mentem tankolni a benzinkút előtt pár méterrel már felvillant a lámpa hogy jó lenne már tankolni bele. Akkor emlékeim szerint 46 litert tudtam beletankolni simán, és a pisztoly kihúzása után még másfél litert tudtam belenyomni ami azt jelentette hogy kishíján csurig volt a tank. A hölgy akitől megvettem mondta hogy 50+2 literes a tank a fogyasztása neki mindig 6-6,5 liter volt 100 km-en. Lakott területen kívüli vezetésnél meg 5,5 literrel számolt. Ezek nagyjából valósak is a dízel esetében én is ilyen értékeket számoltam. A barátnőm benzines G astrája 8 litert eszik 1.6 motorral szerelt.


Én csontig sosem fogyasztom el az üzemanyagot tehát nem tudom mennyi az amivel már nem megy.


Az egyik munkatársam 1.6 os F astrájába mesélte hogy csontig ki lehet meríteni pár deci marad benne persze de mondta hogy amikor útközbe leállt a autója és úgy vontatták el a kútra akkor csontra 51,7 litert tudott belepréselni és neki még majdnem fél liter benzine maradt benne ha jól számolta. De úgy is járt már hogy lejtőn parkolt le az autó fara lejtett és amikor 2 liter benzinnel indítani akarta már nem indult be. Akkor ugye elkezdték tolni lejtőnek lefelé fordították nagyon nem kellett ezzel szenvedniük de amikor lejtve gurult az autója akkor sokszori indítózás után amivel légtelenítődött a rendszer beindult az autó. Ha jár a motor vákum van a tankba tehát szinte az egészet feltudja szívni.

2016. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!