Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó választás-e egy Alfa Romeo...

Jó választás-e egy Alfa Romeo 147 1.6 twin spark?

Figyelt kérdés
Szóval, van még fél év a jogsiig, és az én szükségeimet kielégitené egy ilyen alfa, nem tul nagy,de elférek benne, dinamikus motor 120lóerővel, csak arra lennék kíváncsi ,hogy mennyi kb az alkatrész ár, és mennyire kényes a twin spark motor? Örülnék, ha tulajdonosok,tapasztaltabbak írnának, köszi! :)

2016. jan. 31. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy jön a keresőszavak közé a BMW?


Ha csak vagánykodni kell, csapatni, akkor felejtsd el, nem a te autód. Ha rendszeresen karbantartod, még a bajok előtt foglalkozol vele, akkor hálás jószág lesz, ha nem, akkor a gatyád megeszi.

A TS motor az egyik legkényesebb motortípus. Sokan szidják, sokan istenítik, ezt mindenkinek magának kell megtapasztalnia. Olajcsere 9-10 ezer km után, ez a minimum, és persze Selenia. A szíjakat is előbb cserélném, mint a gyári előírt. Vezérlésmódosítót sem árt, bár nem tudom azt mennyi km után szokták.

Kereskedőtől nem érdemes Alfát venni, mert nem tudod, mi a története az autónak. Magánszemélytől vennék csak, lehetőleg olyat, amit nem tegnapelőtt hoztak be külföldről.

Alkatrészileg nem drága, átlagosnak mondanám. Viszont nem minden szerelő ért hozzá, ezt is figyelembe kell venni. A lengőkarokat előbb utóbb cserélni kell, ez az Alfa hátránya, főleg ha rossz minőségű utakon használod. Gyertyacserénél drágább, mint más autók, hisz 8 gyertyát kell venni a 4 helyett, de ez alap ugyebár.

Az átlagnál nagyobb a fogyasztása, ez a motor másik hátránya. De aki Alfát vesz, nem a fogyasztást nézi.

Ha egy nagy családba szeretnél tartozni, mert szinte szerelmes vagy az autóba, és nem érdekelnek a hibái, amik elő fognak jönni, akkor mindenképp ez a te járműved. Ha csak a haverokkal akarsz nyomulni vele, gumit füstölni, diszkó előtt vagánykodni, akkor keress mást.

2016. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagánykodásra kéne :) a fogyasztás nem mérvadó, nekem nem lenne sok 8-9l, kb napi használatban lenne, törődnék vele, apám autószerelő, szóval el tudnám intézni a szükséges szervizeket :) horgászni járnék vele, legtöbbet ilyen 50-60km -es utakat járnék. Kicsit utánna olvastam, és lehet hogy megfelelne egy 1.9 jtd 140lóerős motorral is, csak félek,hogy drága a szerviz, ha meghibásodik valami :/ Németből hoznánk be a kocsit, és vinnék magammal hozzáértőt :) Németben szoktak tekergetni kilóméter állást? :/ Köszi előre is a választ( amúgy a bmw-t azért írtam oda, hogy többen lássák a kérdést :D )
2016. jan. 31. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Az osztrákoknál és a németeknél is előfordul óratekerés, persze kereskedőnél. De szerintem bőven kevesebb, mint a mi kis hazánkban. Csak nálunk ilyen népszerű. :)

A dízel mindig drága, ha elromlik sajnos, bonyolult rendszer. Én ezért szoktam csak benzinest vezetni, bár általában rövid távokat teszek csak meg, a dízel nem lenne jó. De ha naponta megteszel 50 km-es távokat, arra már jó.

Nagyon sportos teljesítményt azért ne várj az autótól. :) Hiába relatív nagy a teljesítménye, nem olyan erős autó azért.

2016. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

"a fogyasztás nem mérvadó, nekem nem lenne sok 8-9l,"


az a baj,hogy az 1.6ts nincs olyan forgalmi helyzet mikor ettől kevesebbet enne!Szóval ezt a fogyasztás nem mérvadó dolgot gondolt át mégegyszer szerintem!Arról nem is beszélve hogy a 120 ló nagyon jól hangzik papíron,de hidd ebszolút nem megy annyira mint amire te számítasz!

2016. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenképp ki fogom próbálni a dízelt is, és az 1.6os ts-t is :) utánna majd másképpen fogok gondolkodni, mindenkinek ment a zöld kéz :D
2016. jan. 31. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább a dizelt vedd ne a benzinest mert a ts motorok eléggé kényesek. a dizelével sokkal kevesebb probléma van. persze abba drágább minden ha tönkre megy valami de az olasz dizel az jó
2016. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 JulesTS ***** válasza:

Az 1.6TS felejtős. Sokat fogyaszt, de legalább gyenge is. Akkor inkább az 1.8TS. Az sem eszik többet, de legalább van ereje.

Amire oda kell figyelni a TS motoroknál, hogy a gyár levitte 60ekm-re a vezérműszíj csere periódust, néha ennyit sem bír sajnos. A vezérlés módosító is ki tud szottyosodni amitől dízel hangja lesz (ha csak hidegen van dízel hangja, akkor hamarosan lehet számítani a cserére, ha melegen is, akkor már csere érett). Az olajcsere fontos ezeknél a motoroknál, minimum 10ekm-enként érdemes és ha nem is Selenia-t de jó minőségű olajat használni (egyébként meg könnyű kifogni olyan példányt ami szereti enni az olajat...).

A dízeleket csak ajánlani lehet.

2016. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Twin Spark motort szerintem nem ajánlatos venni, drága a fenntartása és igényli is, nem lehet elhanyagolni
2016. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!