Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb hátsó "beteg" kerékcsapág...

Jobb hátsó "beteg" kerékcsapágy szervizelése meddig lehet halasztani? Egyáltalán az lehet a baja?

Figyelt kérdés

Tünetei a következők: bizonyos sebességgel haladva nagyon felhangosodó zaj, nagyobb rezonancia. Pl 60km/h órával haladva hátsó szélvédőn lévő féklámpa műanyag burkolata nagyon hangosan elkezd rezegni, 120km/h-nál pedig ilyen zakatoló hangot hallat az autó.

Az érdekelne, hogy helytálló-e a diagnózisom és így járhatok-e még az autóval 1- 2 hétig míg el tudom vinni a szerelőhöz?

Egyébként legelőször akkor vettem észre, miután le lett cserélve a vezérlés és a nyári gumi, azóta csinálja és egyre rosszabb.Először azt hittem, hogy csak a téli gumi miatt van,h hangosabb, csak aztán rosszabbodott. Ez a zakatolás nagyon ijesztő a rezgés meg idegesítő.

Természetesen amint lehetőségem lesz elviszem szerelőhöz.



2016. febr. 1. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem irod milyen auto, de ha gumicsere utan, akkor szinte biztosan a gumi. Leeshetett az olom, vagy cask nincs rendesen centirozva. Ilyenkor bizonyos sebessegnelhangosabb, maskor halkabb. Nekem 60-nal komolyan berezgett, felette elhalkult. A csapagy cask zug es egyre hangosabb. Masik, konnyu diagnisztika: Kimesz a kerekekhez, lehajolsz, megmarkolod a kerek tetejen a gumit, es erosen, mintha oldalra meg akarnad tolni a kocsit. meglengeted, a gumi fog hajlani kicsit. Ha erzed, hogy kottyan a kerek akkor elment a csapagy. Szerintem cask gumibajod van.
2016. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet ez kukaérett gumi miatt is. Én konkrétan jártam úgy hogy szerelő is azt mondta a hangra hogy "eeez kerékcsapágy!" Meg is vettem az újat, de nem volt ideje (szerencsére) kicserélni hetekig. Közben gumit kellett cserélnem, s láss csodát a "csapágy meggyógyult".
2016. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy C Corsáról van szó. Holnap megkotyogtatom, hogy az-e a hiba. Egyébként a centírozás nekem is eszembe volt, mert a régi nyílegyenes futása már nincs meg a kocsinak. A gumisat ki tudom szűrni valahogy? Mondjuk ha felteszem a pótkereket?

Egyébként a gyári felnin van most télen a kocsi, amin nyáron is jártam, tehát most volt centírozva kb 1-2 hónapja, mikor rátettük a télit.

2016. febr. 1. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy megcseréled az elsővel, ha változik a jelenség, akkor a gumi a baj. De a pótkerék is jó.
2016. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!