Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki tudja mit jelent a P....

Ki tudja mit jelent a P. rendszám?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbarendszám, amit eredetileg járművek értékesítésével, javításával foglalkozó cégek válthattak ki. Arra szolgált, hogy ha az összeépített vagy frissen behozott, forgalomba még nem helyezett autóval, motorral vagy egyébbel valahová menni kell (próbaút, műszaki vizsga, másik telephely), akkor ne kelljen egyetlen út miatt forgalomba helyezni. Kiváltja a cég a rendszámot, rápattintja arra az autóra/motorra, beírja az indítási naplóba, hogy az adott időpontban milyen járművön virított a rendszám, majd mehet is vele. Befizeti mellé a KGFB-t, azt' rendbe' is van.

Mára változott a felhasználás: a P-rendszám újabban arra való, hogy aki nem tudja vagy nem akarja forgalomba helyezni a külföldről, okéba' behozott autót, az bérel egy rendszámot (nem biztos, hogy jogszabályban engedélyezett módon) és olcsón kocsikázik. Vagy ha valakinek van 2-3 hobbiautója és nem akar minden terhet fizetni utánuk, akkor P-rendszámmal használja azt, amelyikhez épp kedve van.

2016. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyit még tudni kell, hogy a próbarendszámhoz szigorú korlátozások vannak. Pl. nem vezetheti más csak akinek a nevén van a rendszám, nem szállíthat személyt, nem vontathat, nem hagyhatja el vele az országot és még az is meg van adva, hogy mennyit mehet vele max (hogy egy adott autóval vagy a rendszámmal azt nem tudom, úgy hallottam). Lehet olyan próbarendszámot is bérelni, aminél nincs korlátozva a személyszállítás és a vontatás, de ez pontosan nem tudom, hogy van. Ja és csak egy évre lehet bérelni, ha lejár az egy év vissza kell adni és ha még akarsz, akkor bérelhetsz egy újat megint egy évre.
2016. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!