Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megkapom a a jogosítványoma...

Ha megkapom a a jogosítványomat, akkor vezethetek önállóan rögtön?

Figyelt kérdés
Többen mondták, hogy nem, ha megkapom a jogsit akkor valakinek ülnie kell mellettem, akinek régebb óta van jogsija. És ez az egész 2 évig tart kb. Ez igaz?

2016. febr. 2. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem így van. 2 évig számítasz kezdőnek, de nem azt jelenti, hogy valakinek ülnie kell melletted.
2016. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
13%
Na most az egy dolog, hogy a körülötted lévők hülyeségeket beszélnek. De te mit csináltál a kresz oktatáson, aludtál? Mert ott eléggé egyértelműen elmondták a dolgokat. Magyarán nem, nem kell ülnie melletted senkinek, a T matrica kötelező 2 évig az autódra, amíg kezdőnek számítasz. Más kérdés, hogy én ha megszerezném a jogsit, jó ideig nem mernék egyedül vezetni, na de én nő vagyok és tök béna, nem is lesz jogsim szerintem sosem.
2016. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó: "De te mit csináltál a kresz oktatáson, aludtál? Mert ott eléggé egyértelműen elmondták a dolgokat.... na de én nő vagyok és tök béna, nem is lesz jogsim szerintem sosem."

Ha még nincsen jogsid akkor honnan tudod, hogy olyan pontosan elmondták a dolgokat? Amúgy meg a T matrica sem kötelező, csak javasolják, hogy így hátha toleránsabbak lesznek az emberek. Viszont ez a 2 éves dolog bátyám korában még élt, azért kérdeztem, hogy még mindig életben van-e.

2016. febr. 2. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 2 évig számítasz kezdőnek. Nem kell másnak melletted ülni, de utánfutót nem húzhatsz 2 évig, valamint, ha nem töltötted be a 18-at, nem vezethetsz külföldön.
2016. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ez a 2 éves dolog bátyám korában még élt,"


SOHA nem élt Magyarországon ilyen rendszer. SOHA! Az USA pár államában van ilyen, mikor a 15-16 éves kölykök kapnak jogsit. De ott sem mindenhol és csak államon belül.

2016. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amikor megkaptam a jogsit, apám beült mellém. Katasztrófa volt, egyfojtába beszélt, hogy ezt így kell, azt úgy kell, ne menjek szélen, ne menjek a felezővonalon, egyszóval semmi nem volt jó, amit én csináltam, egy kereszteződésben lefult alattam a kocsi. Kiugrott, hogy üljek át az anyós ülésre, mert nem tudok vezetni, totál leszartam. 3 napra rá a munkahelyemről elkellet menni Nyírbátorból Szombathelyre egy Ducato-val, beültem és elmentem vele. Simán megjártam az utat, nem törtem össze se a kocsit, se más kocsiját. Én úgy voltam vele, hogy bárki üllhet mellettem, csak apám nem. Nem is engedtem, hogy velem jöjjön bárhova.
2016. febr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!