Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegen rángat a kocsi, miért?

Hidegen rángat a kocsi, miért?

Figyelt kérdés
Minden teljesen jó de amikor hideg a motor kevés gázadásnál rángat, mint a ladánk régebben. Hidegen is jól húz padlógázon nincs semmi baja de amikor épp hogy adnék neki gázt akkor elkezd rángatni. pl 30 al 3asba... Alapjárt hidegen 900-1000 körül melegen 750-800, ez szerintem normális. Nem találtam hasonló kérdést. Daewoo Lanos, 16 szelepes, 1.6 literes 106 lóerős, 2000es évjáratú kocsiról van szó. Minden segítséget elfogadok, nem nagyon értek hozzá, csak nem szeretném hogy a szerelő 4 féle alkatrészt cseréljen ki horribilis áron, szeretném tudni kb hol lehet a gond, ne nagyon verjenek át.

#hidegindítás #kocsi #hidegen rángat
2016. febr. 3. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Injektor le van retkesedve, be kell állítani az adagolást, vagy még a gyertyákra tippelek, lehet hogy az egyik gyertyád már a végét járja, és csak bemelegedve hajlandó rendesen üzemelni.

Esetleg az olaj van besürüsödve.


De amugy miért mész 3 masba 30 al? :D Nem csoda ha rángat..


Fordulatszámot tartsd benzinesnél 1500 fölött..

2016. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

2000-3000 fordulaton a legdinamikusabb a 106 lovas 16 szelepes benzines motor.

Motorféket szoktad használni?

2016. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hidegen is jól húz padlógázon nincs semmi baja"


Hidegen padlógázzal? Nincs semmi baja? Lesz neki...

2016. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy padlógáz mint ahogy én csinálom. pl 1000-es fordulat és erősebb gyorsulás érdekében padlógáz majd max 2500 nál vált...
2016. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1

-Ha az injektor le van retkesedve az takarítható is vagy csak csere?

-A gyertya lehet gond, még arra nem is gondoltam.

-Ha éppen gyorsulnék valami miatt de mikor már teszem a hármast akkor (lámpa, gyalogos, rövid zöld lámpa, fékező kocsi) akármi miatt mégse kell úgy gyorsulni akkor hogynám a motorféket de amint egy picit is a gázra lépnék egyből rángat. Ha nem picit lépek a gázra akkor jó.

#2

-Nekem 8000 a max fordulat és mivel benzines ez 3200-3500 körül kell életre és akkor húz igazán. De amúgy igen, 2000-2500 körül szoktam használni.

-Szoktam motorféket használni

#3

-Nem arra gondoltam hogy padlógázon járok állandóan, hanem arra hogy ha a hibát beirtam a google be akkor csak olyan hasonló hibát találtam ahol azt irták hogy hidegen lepadlózva lefullad, rángat. Erre gondoltam hogy hidegen is szépen megy... Amúgy mi baja lehetne úgy?

2016. febr. 3. 19:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Hideg motort nem használunk magas fordulatszám tartományban, mert nem tesz jót a motor egészségének. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy miért.

Segítek annyit, hogy a kenéssel függ össze.

2016. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nekem is ez volt a bajom. Audi A4.

1800-2000 fordulaton rángatott aztán mintha kilőtték volna.

Lehet a légtömeg mérő rossz. Esetleg autószerelő kikapja kicsit féktisztítóval kitisztítja ( ha nincs baja persze és nem kell cserélni)


Vagy a másik, hogy a pillangó szelep koszos, lerakódott.

Erre vagy az a megoldás hogy kitisztíttatod, leutazol balatonra vagy tudja fene hova akarsz és autópályán mész vagy 100 km-t 130al. Kiég onnan a kosz.


Nekem ennyi ötletem van.

2016. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te sem írtad meg, hogy mi volt végül a baj... idi...
2019. febr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Halihó.

Nekem egy Opel Zafira A van 1.8 benzin 125lóval,és hidegen ugyan ez a problémám kb 20 másodpercig muszáj járatnom,mert különben fullad-rángat.


- gyertyát már cseréltem

- levegőszűrőt is.


Azon gyanakszom,hogy az automata szivató nem dolgozik rendesen,nem tudom sajnos nem vagyok autószerelő.

2019. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

7-esnek: Tudom régi kérdés, de jót nevettem. Megnézném, hogy hogy égetnél le a fojtószelepről bármit is :'D

A másik, hogy ebben az autóban nincs légtömegmérő, csak légnyomásmérő szenzor.

Csak tudnám minek írkál olyan, aki nem is ért hozzá.

2022. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!