Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Hőfokmérő óra, termoszt...

Rhapsody 666 kérdése:

Suzuki Hőfokmérő óra, termosztát, vagy jeladó hiba?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Suzuki Swift 1.3 as és a hőfokmérő óra kb:50-60foknál megál. Onnan nem megy feljebb. A fűtés tökéletes ,a ventilátor is bekapcsol ha eléri a hőfokot,menet közben is és álló helyzetben is. Mi lehet a hiba? Miért nem megy fel 90 fokig a mutató? Válszokat előre is köszönöm.
2016. febr. 3. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

én elsö körben cserélnék egy termosztátot benne! Elképzelhetö hogy elengedi a vizet nem zár. Mindenképpen az egyszerübbtöl kell a bonyolultabb felé haladni, ha csak

találgatás van konkrétum nélkül.

2016. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hello. Termosztát csere megvolt,de a hiba még mindíg ugyan az.
2016. febr. 4. 20:18
 3/6 Zebra3328 ***** válasza:

A termosztátnak semmi baja, különben nem kapcsolna be a hűtő ventilátora, és a fűtés is gyenge lenne.

Cseréld ki a vízhőfokmérő adóját, de figyelj oda cserénél, mert 2 darab van a motoron. Az egyik a műszerfalra jelez, a másik a ventilátort vezérli!

Ha utána sem jó a műszerfali jelzés, akkor kereshetsz hozzá másik műszeregységet, mert az a hibás.

2016. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Helló. A termosztát rossz volt zárt állapotban volt beragadva. Vszinu hogy ezért mutatott magasabb hőfokot az óra. Másik jól működő suzukin megneztem az órát és azon is csak kb félig megy föl a mutató. Közben beszéltem szerelovel és ő is azt mondta hogy így jó. Azért köszi a segítséget. Üdv Attila
2016. febr. 7. 07:24
 5/6 Zebra3328 ***** válasza:
Örülök, hogy megoldódott a problémád, de azért megjegyezném, hogy ha nem nyit ki a termosztát akkor nem megy a hűtőbe a folyadék, csak a motorblokkban kering. Annak pedig a hűtőfolyadék felforrása lesz a következménye.
2016. febr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ez így van én is tudom. de talán annyi szerencsénk volt hogy kb:2mm-t kinyitott a termosztát és mivel tél van így a fűtés is ment ,ami +meleget von el a motortol. Hál istennek nem lett pl: hengerfejes az autó. Köszönöm a jó ötleteket és tanácsokat. Üdv Attila
2016. febr. 7. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!