Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség AWD,4WD és 4x4...

Mi a különbség AWD,4WD és 4x4 között?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez mind ugyanazt jelenti, csak más megnevezésekkel, de alapvetően nincs különbség köztük, mindegyik 4x4 hajtást jelent.

AWD - All Wheel Drive, vagyis "minden" kerék hajtott

4WD - 4 Wheel Drive, vagyis 4 kerék hajtott

4x4 pedig éthető gondolom.


Van még FWD - Front Wheel Drive, vagyis elsőkerékmeghajtás.

RWD - Rear Wheel Drive, vagyis hátsókerék hajtás.

2016. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy mi minek a rövidítése és mit jelent, csak arra gondoltam, ha több megnevezése is van, akkor biztos akad némi különbség közöttük, szerkezetileg, felépítésileg, működésben, vagy csak az, hogy az AWD-t a japánok szabadalmaztatták a 4WD-t meg a németek(most csak mondtam valamit).
2016. febr. 5. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
IlEn felirat van a szomszéd 1000- es seiftjén is. Ezek szerint tuti átalakította Quattro hajtásra, mikor multkor jönni talált.
2016. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
41%

Én mint BMW tulaj, sértve érzem magam, hogy az XDrive nem lett felsorolva!


Nyilván csak vicc volt, de kb egy kutya :D

2016. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Jó hülye választ adott az első. Nem ugyan az az awd és a 4wd..
2017. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha építő jellegű lenne a kommented, akkor leírtad volna, hogy mi is a különbség az AWD és a 4WD között. Szóval várom a választ, szívesen tanulok új dolgokat.
2017. júl. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
AWD állandó összkerék hajtás, a 4WD pedig kapcsolható, tehát nem állandó.
2018. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Az AWD biztos nem állandó összkerékmeghajtás. Maximum olyan, hogy az autó kapcsolja magának, amikor úgy érzi, hogy az első/hátsó kettő megcsúszik/nem tapad. Pontosan nem tudom mi a különbség a kettő között, de van.
2019. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zAPAtyin válasza:
100%

MI A KÜLÖNBSÉG AZ ÖSSZKERÉKHAJTÁS ÉS A NÉGYKERÉK-HAJTÁS KÖZÖTT?

Az összkerékhajtási rendszereket inkább elektronika, mintsem mechanikus szerkezetek vezérlik, és elsősorban közúti használatra tervezték őket. Feladatuk, hogy a legkülönfélébb út- és időjárási viszonyok között biztosítsanak optimális tapadást és erőátvitelt. A négykerékhajtású (4WD) rendszerek ezzel szemben összetettebb, több mechanikus alkatrészből álló szerkezetek. Ezeket szélsőségesen kemény terepviszonyokra tervezték, feladatuk, hogy képessé tegyék a terepjárókat sziklák, mély gázlók, meredek emelkedők leküzdésére.

2019. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
3.-as Létezet ilyen Swift, talán még ma is gyártják.
2021. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!