Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem esik vissza a...

Miért nem esik vissza a fordulatszám hidegen? (Golf 5)

Figyelt kérdés

Ha hidegen indulok el valahova, akkor pár percig nem esik vissza a fordulatszám, ha elengedem a gázt, és be van nyomva a kuplung. 2000-2100-as fordulaton pörög még 10 másodpercig, és csak szép lassan ereszkedik vissza alapjáratra. Fojtószelep tisztítás megvolt, mégis csinálja még. Eltelik pár perc, és utána tökéletesen működik.

Mitől lehet ez?



2016. febr. 7. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a mocim automata "szivatós", tehát amíg hideg a motor, addig kb alapjárat kétszeresén megy, majd ahogy melegszik úgy csökkenti az alapjárati fordulatszámot. Szerintem neked is ilyen.
2016. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az autómata szívató emeli meg a fordulatszámot. Ez teljesen normális, az lenne a baj ha nem így tenne.
2016. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De alapból megvan a normális fordulat, amikor váltani akarok, akkor viszont idegesítő, hogy nem esik vissza, és így nem nagyon lehet finoman váltani. Ültem én már rengeteg autóban, de ilyet még nem láttam. Egyszer majd felveszem videóra, és kirakom azzal együtt mégegyszer a kérdést.
2016. febr. 7. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha zavar akkor ne indulj el addig amig vissza nem áll a normális alapjárat.
2016. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom mi lehet a gond, de meg akarom erősíteni, hogy nem normális semmilyen esetben, hogy 2000-res fordulatot meghaladja az alapjárat.
2016. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 robogo123 válasza:
Hasonló problémám van, Ford Focus C-max, 1.8, benzin. A hibajelenség ugyanez. Annyival egészíteném ki, hogy a 2000 körüli fordulat azonnal leesik normál alapjárati fordulatszámra, ha az autó megáll. Pl. lámpánál berakom 1-esbe, felmegy a fordulatszám 2000-ig, kiveszem üresbe, gurulok, a fordulatszám marad 2000 körül addig, míg a kocsi kigurul. Amint állóra fékezek, azonnal visszaesik normál alapjárat fordulatszámra (1200 környéke a hideg motor miatt). Majd kb. 5-10 perc elteltével az alapjárati fordulatszám magától visszamegy a 800-as körüli értékre, ekkor megszűnik "fordulatszám magasan tartó" hiba is. Ötlet? Megoldás?
2017. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem is visszaesik, ha megállok, de akkor nem pörög fel, ha álló helyben berakom egyesbe.
2017. febr. 9. 19:06
 8/8 anonim válasza:
Kuplung pedál kapcsoló hiba.Ez a kapcsoló biztosítja, hogy váltáskor ne essen vissza alapjáratra a fordulatszám, csak megálláskor. Ha meghibásodik, nem esik vissza a fordulat álló helyzetben sem.
2022. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!