Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriában mennyi a max....

B kategóriában mennyi a max. szállítható személyek száma? Milyen kocsi az, amellyel lehetne így személyeket szállítani?

Figyelt kérdés
Egy éjszakai személyszállítási szolgáltatást szeretnék csinálni :)
2008. szept. 18. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Én ugy tudom hogy személyre nincs megszabva.A b-kategoriás jogsiddal ha jol tudom kisebb buszt is vezethetsz.Itt nem volán busszra gondolok hanem mikrobuszra.Mondjuk egy ford tranzitra amibe 7ember fér el.
2008. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem, mert én úgy tudom, max 9+vezető lehet. Milyen kisbuszokat lehet vezetni vele?
2008. szept. 18. 18:03
 3/4 Evil válasza:
100%

B kat.:- a 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van

- az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény

- az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot

2008. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
VW transporter,Renault trafic,Ford transit stb...a használtautó.hu-n fent van majd az összes típus,az összetett keresőjében tudsz szállítható személyekre keresni.
2008. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!