Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány cm a megengedett fényszűr...

Hány cm a megengedett fényszűrő fólia az első szélvédőn?

Figyelt kérdés
Tavaly úgy vettem az autómat, hogy volt rajta egy kb. 15 cm széles fekete, de belülről átlátható fólia. Sportos az autó, és ez a fekete csík még adott neki optikailag egy áramvonalasabb formát. Sajnos megrepedt a szélvédő, ezért muszáj volt kicseréltetnem, de nekem nagyon tetszett esztétikailag az a csík, ezért szeretnék újra ragasztani olyant. Viszont többen mondták, hogy túl széles volt, de azt eddig senki nem tudta megmondani, hogy pontosan mennyi a megengedett, amiért nem büntetnek. Ebben a hónapban viszem műszakira, majd csak utána fogom feltetetni. Tényleg nézi amúgy a rendőr ezt? Mert azt is hallottam, hogy ha túl széles, akkor azért is büntetnek.
2016. febr. 8. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem változtattak a szabályon, akkor addig engedheted le, amennyit a belső napellenződ kitakar.
2016. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi első, ez egyébként tényleg logikusan hangzik.

Mondtak nekem kb. 5-6 centiket, de annak mi értelme?

Ja és amúgy nő vagyok, és ez az első autóm, szóval kérem úgy álljatok a válaszhoz :-) Köszi.

2016. febr. 8. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, valóban csak akkorát rakhatsz fel, amekkorát kitakar a napellenző, ha lehajtod.

A rendőr nem tudom, büntet-e a helyszínen, de a műszakin belekötnek, az biztos.

2016. febr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
Elvileg a napellenző takarásáig szabad, de nekem sokkal lejjebb van, a szélvédő 1/3-a van sötétítve. Rendőr sem büntetett, műszakin is átment.
2016. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az jó volna, nekem bőven elég amit a napellenző is kitakar, de az a pár centi, amit eddig mondtak, az elég bután nézne ki és semmi értelme.
2016. febr. 8. 10:57
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

A napellenző takarása pár cm.


Teljesen az ablakhoz nyomod a napellenzőt és ameddig ér, az a hivatalosan elfogadott méret. Nekem teljesen függőleges kell legyen, kihúzom magam és úgy van egy vonalban.


Nem tudom hogy miért görcsölnek ezen, előre nézve egyáltalán nem zavaró hiszen nem a repülőkre kell koncentrálni, a kiírások pedig fólián át is olvashatóak.

2016. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


97. § (2) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató és a lassú jármű szélvédőjén, valamint azon ablakain, amelyeken keresztül a vezetőnek az utat és környezetét látnia kell, kilátást zavaró feliratot, ábrát, jelzést, tartozékot elhelyezni tilos. Nem kell a kilátást zavarónak tekinteni

a) a belső visszapillantó tükröt;

b) a szélvédő felső részén elhelyezett olyan fényszűrőt, amely a kilátást nem akadályozza, magassága a járműre felszerelt belső napellenző magasságánál nem nagyobb, rajta keresztül a közúti jelzések színe tévedésmentesen felismerhető;

2016. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem amúgy miért lovagolnak ezen, semmit nem zavar a vezetésben, a közlekedési lámpákat kiválóan lehet látni rajta keresztül, sőt erős napsütésben még könnyebben, mert csak a lámpa színe szűrődik át, egyéb zavaró becsillanás nem. Máskülönben meg nem akarok égi jelenségeket vizsgálni vezetés közben. Már nem a kérdéshez tartozik, de szerintem relatív, hogy kinek mi a biztonságos, mert én ez előtt sokáig egy nagy méretű kombit vezettem, ami gyakorlatilag panorámás volt. Ebből a kicsi kis vacakból alig lehet kilátni oldalra, hátra manőverezésnél, és ez sokkal zavaróbb és nehezebben megszokhatóbb, mint az a csíkocska a szélvédőn.
2016. febr. 8. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!