Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy cagiva freccia 125/50...

Nandi1 kérdése:

Van egy cagiva freccia 125/50 es motorom hogy tudnám forgalomba helyezni ha csak egy adásvételim van? Valamint mennyire " biztonságos " menni vele 50 esként? ( még annyit hogy a motornaktöbb helyen fel van tüntetve hogy 50 ccm elvileg gyárilag.

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A rendőr nem hülye (a közhiedelemmel ellentétben).


Lehet, hogy amíg normálisan közlekedsz, leszarja. Viszont ha egyszer esetleg baleset részese leszel (akár vétlenként is), azonnal műszaki felülvizsgálatra küldik a gépet, ahol kiderül a turpisság.


De az is elég, hoyg egy közúti ellenőrzésnél épp rossz napja legyen a szervnek.


Innentől jogosulatlan gépjárművezetés, okirathamisítás és csalás. Ebből az okirathamisítás bűncselekmény, tehát priuszod lesz.


Hatszámjegyű pénzbírság, vezetéstől eltiltás, amennyiben nem vagy visszaeső.


Ne feledd, ha balesetet okozol, nincs érvényes köteleződ (akkor se, ha megkötötted smkp-ra), tehát az okozott kárt rajtad fogja leverni a biztosító - ha mondjuk meghúzol egy drágább autót... Nem fogsz örülni neki.

2016. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszol jól leírt mindent. Én annyit kérdeznék, hogy miből gondolod, hogy egy 125ös motoron gyári 50ccm feliratok vannak?


Na de, hogy válaszoljak is: olyan 125ös motort, aminek semmilyen papírja nincsen (az adásvételid is kuka, mert nyilván 50esre írtátok), soha a büdös életbe nem fogsz forgalomba helyezni.

2016. febr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem és van valami ötletetek hogy tudnám forgalomba helyezni? Tudok írni új adásvételit előző tulajjal És a 2. tulajig ismerni az embereket. így már van rá esély? + nem tudom ez mennyire igaz de nekem azt mondták hogy 80 ezerért elviheted a motort és levizsgásztatják kap új törzskönyvet nevedre írják stb. Ez igaz?
2016. febr. 9. 15:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomban leírtam, hogy sehogy nem fogod tudni forgalomba helyezni. Erre megkérdezed, hogy van e valami ötletünk, hogy tudod forgalomba helyezni.


Az előző tulajdonosokat nem ismerni kell, hanem fel kell tudni mutatni komplett tulajdonosi láncot az első tulajdonosig visszamenőleg, eredeti adásvételi szerződésekkel -így kaphatna forgalmit egy olyan motor, aminek megvan (!) a régi, úgynevezett szürke forgalmija. De ez a te esetedre nem vonatkozik, mert nem rendelkezel semmilyen okmánnyal. Szóval most leírom még egyszer: olyan 125ös motort (ami egyébként valószínűleg soha nem volt forgalomba helyezve Magyarországon) ami semmilyen okmánnyal nem rendelkezik, és 15-20 éve 50esként használták, sehogy, ismételem s-e-h-o-g-y nem tudsz forgalomba helyeztetni!!! Nem lenne egyszerűbb egy rendes papíros motort venni?????

2016. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!