Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menet közben azt vettem észre...

Jigsaw36 kérdése:

Menet közben azt vettem észre hogyha erősebben nyomom a gázt akkor kopogó hang hallatszódik ki a motortérből és gyorsítás közben fullad a kocsi. A kipufogó felöl meg mikor jár a motor erős dobogás hallatszik. Mi lehet a ptobléma?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen autó ez? Típus, motor, évjárat?
2016. febr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Opel Astra F 1.4

Echotech Motor 44KW 60LE (Benzines)

Évjárat: 1995

2016. febr. 10. 11:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Ecotec*
2016. febr. 10. 11:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Mennyire fogyasztja a motor az olajat?

Hogyan van használva? (rövid vagy hosszú távok, város, országút, autópálya)

Egyébként az vagy nem ecotec, vagy nem 60 lóerős motor.

2016. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki a biwling golyót a csomagtartóból 😃
2016. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fogyasztja az olajat azért rendesen. Olyan 5-6000 Km-enként utántöltöm. Munkába járásra használom leginkább évente olyan 10-11000 Km-t megyek vele úgyhogy szerintem tartom az átlagot. Az nem lehet hogy az egyik hengeremnek elment a kompressziója?
2016. febr. 10. 23:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Kompresszióméréssel kellene kezdeni. Aztán ha már kint van a gyertya akkor megnézni hogy milyen lerakódás van rajta ahol a hengerbe lóg. Ha vastag, durva lerakódás van (persze nem az 1-2 ezer kilométert futott gyertya a releváns) akkor lehet hogy az felizzik így okoz öngyulladásos égést. Nekem gyanús viszont hogy valamelyik kipufogószelep nem zár rendesen, vagy már elégett, ettől lehet az alapjárati dohogás. Ha meg nem zár rendesen akkor nem is tud hűlni megfelelően tehát sokkal forróbb a szelep mint amilyennek lennie kéne, ezért az öngyulladást okoz. Számolj azzal hogy eléggé szét kell szedni a motort, már csak a nagy olajfogyasztás miatt is.
2016. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az őrangyalod kopog 😊
2016. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!