Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A menetfényt át lehet kötni a...

A menetfényt át lehet kötni a helyzetjelzőre?

Figyelt kérdés
Most úgy van bekötve gyújtásra bekapcsol, helyzetjelző tompított lekapcsol. Rendőr beszólt nem világít hátul - namost ezzel ki lehetne kerülni.

#helyzetjelző #menetfény #vlágítás #tomított
2016. febr. 10. 09:57
 1/9 Trafó1 ***** válasza:
Átlehet ugyan az a fesz.
2016. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Át lehet kötni, ugyanúgy 12 V-ról működik. De meg kell nézni, mi a szabályos bekötési mód. A 6./1990. KöHÉM-rendelet részletezi, abban benne van, kell-e világítania a DRL mellett a hátsó helyzetjelzőnek is.
2016. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TheCruve ***** válasza:
teszel hátra is piros menetfényt, és oda kötöd ahová az elsőt :)
2016. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van DRL, a hátsó helyzetjelzőnek nem kell világítani!

Ha a helyzetjelzőre van kötve akkor meg nem kapcsol ki a tompítottnál, pedig az a szabályos!

Bár ezen az oldalon ezt részletesen tárgyalja, -az Elektromos kapcsolás pontban- szerintem egy kissé zavaros a helyzet:

[link]

2016. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Át lehetne simán, de az a baj, hogy mikor a tompítottat kapcsolod, akkor a DRL ki kéne kapcsoljon. Márpedig a helyzetjelző nem szokott kikapcsolni.

Amúgy meg: sokkal érzékenyebbre kellene állítani ezeket a DRL-ket, nagyon rossz szerintem. Sokszor már teljesen besötétedett, de az újabb autók, amelyeknek automatikusan kapcsol a tompított, még mindig DRL-vel mennek, és hátul nem ég semmi, sokszor hozták már rám a szívbajt. Vagy most is esik az eső, nagyon be van borulva, persze hogy hátul semmi sem ég, a kapcsoló AUTO-n van nekik, aztán nem foglalkoznak, hogy ég a lámpa vagy nem. Már most is fel kéne kapcsoljon a tompított, vagy a helyzetjelző legalább.

2016. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy gyári, új Mercin, Audin a tompítottal együtt világít, holott nem lehetne!

Hogy helyezhették -újonnan- forgalomba?

2016. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 vatafak ***** válasza:
mehet a tompítottal együtt is de csak csökkentett fényerővel
2016. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Én meg azt nem értem, hogy gyári, új Mercin, Audin a tompítottal együtt világít, holott nem lehetne!

Hogy helyezhették -újonnan- forgalomba?"


Ahogy írták, a járó motornál a DRL csökkentett fényerőre kapcsol, ha helyzetjelzőre vagy tompítottra kapcsolod a világítást. Csökkentett fényerővel el tudja látni a helyzetjelző funkciót is.

2016. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik DLR mehet helyzetjelzőként is, annak a búrájában benne van a helyzetjelző E-kódja.

Utólagos beépítésű, helyzetjelző funkciós DRL esetén ki kell venni az eredeti helyzetjelző izzót, mert csak egy pár helyzetjelző lehet elöl.


A rendőr pedig nem ismerte a hatályos jogszabályt, DLR mellé nem kell világítani a hátsó helyzetjelzőnek.

2016. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!