Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézi váltós kocsiban vissza...

Kézi váltós kocsiban vissza kell váltani ebben a szituációban? 200 utatósebességgel megyek, lelassítok 130-ra, mert utolérek valakit, aztán gyorsítok vissza 200-ra, érdemes visszaváltani ötödikbe, vagy negyedikbe?

Figyelt kérdés
Néztem videókat, automata verzióban az automarta visszavált kettőt, de kézi váltóval nagy tempónál ez nem biztos, hogy biztonságos. Vagy csak 6. sebességben padlógáz amíg el nem érem a 200-at?
2016. febr. 10. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mennyire gyorsan akarod újra felgyorsítani a 200- ra.

130- ról ha nem sietsz vissza, nem muszáj visszaváltani. De akkor is max 5- be. De csak terheled vele a rendszert. Szerintem nem kell visszaváltanod.

2016. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:

Az automata azért váltott vissza mert a tulaj lepadlózta, ezért az elektronika a legnagyobb gyorsulást akarta elérni.


Normál gázadásnál nem dobja vissza, szerintem fölösleges is ekkora tempónál gyötörni hogy a legtöbb erőt adja le.

2016. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amelyik kocsinak 200 az utazója azt 130nál még 3.is csak nem sok értelme van hacsak nem előzni akarsz
2016. febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom még nincs jogosítványod.

Nincs gond a kérdéseddel, de mire eléred azt a szintet, hogy 160-al, kellő biztonságosan tudj közlekedni, lesz annyi gyakorlatod, hogy érzed, kell-e az adott szituációban vissza váltani, ugyanis az helyzetfüggő.

Azért írtam 160-at, mert a mi viszonyaink között még az autópályákon is sok a 200.

A tanuló, ha az autópályás gyakorláson mer, és biztonságosan tud közlekedni 100-110 km/h-s sebességgel, az oktató elégedett, a tanuló pedig rádöbbenhet, hogy az addigi 50-as tempó helyett ennél a sebességnél sokkal kevesebb ideje van a fontos információkat kielemezni.

2016. febr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát épp azért kérdem, mert kipróbáltam, és ahogy lehúzódott előllem egy kocsi, én nyomtam a padlógázt és nehezen vette fel a fordulatot, 160-ról már könnyen felkapta magát, de 130-ról 6.-ba nehezebben indul meg a fordulat miatt, de nem akartam váltogatni. Nincs turbó a kocsiban az a gond, de ha elkapja a fordulatot megy szépen.
2016. febr. 11. 01:38
 6/10 A kérdező kommentje:
És az a gond, ha egy turbós kocsi mögülem akarna menni mert utolértük a konvojt hirtelen azt hiheti lassú vagyok és nem akarom hogy rám lámpázzon amíg el nem érem a tempót, ha meg kihúzódok azt hiszi versenyezni akarok. Ilyen még nem volt, de ki tudja. A turbós kocsik, dízelek egyből megindulnak az autópályán tempóról.
2016. febr. 11. 01:41
 7/10 vatafak ***** válasza:
visszagang tiltásig ha száguldozni akarsz...ennyi, már ha nem szeretnéd egy kicsit kímélni a verdát. közúti közlekedés viszonylatában meg nem is legális a kérdés :P
2016. febr. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így látom magam előtt a képet, jön a kérdező kécázzal, rásatuz a 130cal közlekedőre, mert ugye, hogyan máshogy. Kimegy előle a szabályosan közlekedő, majd megérkezik abban a pár másodpercben a másik agyhalott kéccázhússzal és vér ciki lenne, ha azt hinné betartja a szabályokat, vagy még éppen csak 160ra sikerült felgyorsítani.

Az meg hogy egy autónak az utazója 200... Nem ugyanazt jelenti, hogy tud menni 200zal. Ha kinyomod a szemét a 100-120 lóerős autók többsége is el tud kúszni addig, ha nincs korlátozva

2016. febr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ártott volna tudni hogy hány lovas az autó.

De igen, megéri általában visszatenni 5-be 130-nál. A 6 sebesség általában nagyon hosszúra van hagyva minden autóban, nem nagyon gyorsul már semmit 6-ban. Nehogy azt hidd, hogy azzal kíméled a motort, hogy magas sebességi fokozatban padlózod, sőt, ezzel lehet a legjobban kinyírni, inkább vissza kell váltani 5-be, és úgy nyomni neki. De csak ha sietsz, mondjuk 130-ról 150-re gyorsítasz, akkor elég 6-ban félgázt nyomni, aztán lassan felgyorsul.

Ha megfigyeled, az automaták is a legkisebb gyorsításra is visszaváltanak, ez nem véletlen. Ezek a 8 sebességes automaták persze hogy visszaváltanak 2-őt is, mert nagyon kicsi a különbség a fokozatok között, meg az automata úgyis tudja, hogy mennyit fog pörögni a motor visszaváltáskor, nem fogja tiltásba forgatni. De kéziváltósnál nem árt óvatosnak lenni, egy turbódízelt végképp nincs értelme 4-be visszatenni, mert akkor az már közel lesz a leszabályozáshoz, és ott már úgysem nagy az ereje, kell is váltani 5-be. Csak a kuplungot nyírod vele.

2016. febr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy milyen autó, milyen motorral? Köszi
2016. febr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!