Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nicasilos henger honolása?

Nicasilos henger honolása?

Figyelt kérdés

Sokan rettegnek az újabb motorokon használt nicasilos hengerektől, mivel ha felújításra kerül sor, ezeket nem lehet furatni, úgy mint a régi szocimotorokét...

Egy esetleges meghibásodás bekövetkezésekor két dolog lehetséges:

1: a széttört dugó/gyűrű/tűgörgő mély sérülést hagy a henger falában, ilyenkor egyértelműen kuka...

2: a henger megússza...


A kérdésem a 2. esetre vonatkozik.

Ilyenkor is lehet az, hogy nem látunk kopást a hengeren, megvan még a gyári honolás, a mérések alapján is bőven határértékeken belül van a henger, tehát nem hordós, nem ovális stb. (ez a ritkább eset)


A másik, amikor vannak apróbb húzások rajta, de amúgy még tűrhetően néz ki... A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor lehet-e honoltatni a nicasilos hengert, vagy nem? Mert erről mindenki mást mond... Van aki honoltatja, van aki kukába dobja a hengert, mert állítólag a nicasil bevonat olyan vékony, hogy nem bír ki egy honolást...


Egy honolással amúgy el lehet tűntetni a nicasilos henger esetleges ordósságát? (márha képes hordósra kopni, mert úgy tudom a nicasil a vassal ellentétben lényegében nem kopik)


És még annyi, hogy hallottam, hogy már Magyarországon is csinálnak henger újranicasilosást, ennek az áráról tud valaki valamit?



2016. febr. 11. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kiforgácsoltattam a hengert annyira, hogy egy öntöttvas persely beférjen. Elég hosszú történet tartozik hozzá, mert 2-en el se merték vállalni. Ők ilyen hobbiesztergályosok voltak. Végül egy süketnéma nyugdíjas készítette el a forgácsolást.
2016. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hengerperselyt honnan szereztél? 2 vagy 4 ütemű volt a géped?
2016. febr. 15. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy normális műhelybe ha elküldöd, ők megmondják neked, hogy mit tudnak vele kezdeni. Nekem is volt olyan hengerem, amin nem látszott semmi, megröntgenezték és kuka lett belőle. A NiCaSilhoz nagyon érteni kell, idehaza én nem tudom, hogy csinálnák e. Régebben Torinóba küldtem a hengereket, pár éve viszont Parma-ba, mert valamivel olcsóbb, viszont minőségileg ugyan olyan jó. Írod a hónolás dolgot, én úgy tudom, hogy a hengerről lemarják a bevonatot és újra futtatják, de nem biztos. Nekem az a tapasztalatom, hogy egyszer elküldöm a hengert felújításra, viszont másodjára már nem éri meg, mert röntgenezés után már nem csinálják meg, viszont nekem elkell küldenem DHL-el, kikell fizetni a röntgen árát, ők közlik velem, hogy nem vállalják mert már nem alkalmas rá a henger, és a DHL hozza vissza, vagy ők kilökik és akkor megspórolok egy visszautat a futárral.
2016. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, ezek szerint a vasperselyesre alakítás jobb megoldás szinte minden szempontból...
2016. febr. 27. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden szempontból nem jobb, mert teljesítményben és kopásállóságban ugyan azt a szintet nem fogja hozni a vasperselyes megoldás, viszont árban jóval olcsóbb.
2016. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!