Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen bukósisak, illetve...

Milyen bukósisak, illetve Cordura vagy bőr ruházat?

Figyelt kérdés
Van-e valakinek tapasztalata vele? Vettem egy MT Blade SV sisakot. Igazából most kezdem el az "A" kategóriás képzést és annak idejére vettem elsősorban. A kérdésem az, hogy a tapasztaltak mi alapján döntik el - hogy akkor ez most véd vagy sem? Egyébként passzentos, és kényelmes is a belső napszemüveg rész pedig kifejezetten tetszik mivel alapból szemüveges vagyok így napszemüveget nem tudok hordani. Viszont később is mindenképp maradnék a 100.000 forintos ár alatt. A másik kérdés a ruha, amit majd csak a sikeres vizsgák után veszek meg - próbálgattam a Cordurát és akármilyen méretben próbáltam kicsit a protektorok mindig elmásznak, nem ott vannak ahol kellene (persze ezek is 30eFt körüliek voltak). Tapasztalatok?

2016. febr. 12. 07:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerk: A sisak 35eFt volt. A ruhát csak nézegettem, tudom, hogy a drágább elvileg jobb - lehet-e esetleg 100-150eFt -ért egy nadrágot és felsőt venni ami jó?
2016. febr. 12. 07:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Bőrt csak sportmotorra. A bőrnek, amúgy csak annyi előnye van a cordurához képest, hogy jobb a kopásállósága. Nekem cordura dzsekim és nadrágom van kemény protektorokkal és kivehető thermo béléssel. Akcióban volt együtt a kettő 36ezer. Elég sokáig bírja az esőt, jól szellőzik, sok a zseb stb. Én a cordurát ajánlom. Csizmát ne felejtsd, a sisak után a legfontosabb motoros cucc!!!
2016. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a bukóm egy AGV K3-Rossi, a ruha és kesztyű Alpinestars (viper air és sp8), a csizma Puma Desmo.


A bőrszettem az Puma, viszont ezt csak a gyorsaságin használom, túrázáshoz nem. Tavaly mentünk Olaszországba és lezárták az autópályát, dél körül volt az idő, 41 fok, semmi árnyék, a bőr ruha rámrohadt, először csak derékig letoltam, de úgy is izzadtam benne mint a kú*rva a templomba, már azon gondolkoztam, hogy leveszem magamról.

2016. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem városi/túra utakra kell majd. A motor típusnak streetbike van betervezve pl. a Honda CBF500. Tehát akkor marad a Cordura szett, vagy Cordura kabát és farmer térdvédővel(?). A csizmát és a kesztyűt is megvettem. Akkor veszek még egy Cordura kabátot és egy gerincvédőt. Köszönöm a segítséget!
2016. febr. 12. 17:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy veszel gerincvédőt is! Nekem van dzsekimben, de mindig felveszem alá a rendes gerincprotektort is.
2016. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hűvösebb időben jobban szeretem a cordurát + kivehető thermo bélés miatt /60-70 körül már kapni kabát+nadrág/, nyáron szinte mindig bőr.

Sisakból én csak olyat ajánlanék amibe be van építve a napszemüveg, a sötétített plexiben szürkületkor, este nem látni ki rendesen.

2016. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvan a kabát is 20%-os kedvezménnyel kaptam 28eFt-ért. Egyébként mi az általános? A nadrág szárát betűröd a csizmába vagy ráhúzod? Jó volt a sok tanács, köszönöm nektek! - mert neten keresgélve előbb voksoltam volna a bőrre mert sokan írták ha elcsúszol akkor a cordura mellett a bőröd is lejön. Viszont igyekszem nem száguldozni inkább az életérzés miatt kezdem el a motorozást.
2016. febr. 13. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!