Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ránézésre egy Lada 1500 (VAZ...

Ránézésre egy Lada 1500 (VAZ 2103) típuson láttam egy kockaformájú hátsó rendszámtáblát. Lehetséges-e, hogy a szovjetek eleve ilyen formájú táblához is tervezték, vagy nem is Ladát, hanem pl. egy Fiat 124 Special-t láttam?

Figyelt kérdés
Lada 1500,Fiat 124 Special,kocka,hátsó rendszámtábla

2016. febr. 13. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A 2 autó ugyan hasonlít egymásra de közel sem a megtévesztésig!Főleg a hátsó lámpa különbözik,gondolom azt is láttad ha már a hátsó rendszámot is!Szóval nézd meg a neten a képek között,hogy néz ki a hátsójuk aztán megtudod!
2016. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Lehetséges-e, hogy a szovjetek eleve ilyen formájú táblához is tervezték..."

A szovjetek a 2103-ast nem tervezték semmihez. A Fiatnál készültek a tervek. Az '50-es és '60-as években az olasz autók hátfalát az akkoriban használt, közel négyzet alakú, kicsi hátsó rendszámhoz tervezték, ezért a mai, jóval nagyobb rendszámok hülyén állnak rajta. Korai, Zsiguli-feliratos 2101-en például az A típusú magyar rendszám sehogy nem fér el: vagy belelóg a feliratba, vagy túl magasan van. A B típusú "traktorrendszám" sem jó: ha feltolod a hátfal tetejéig, akkor is feltámaszkodik alul a rádiuszon. A régi, két betűből és négy számból álló tábláknál nem volt ilyen gond, azok kisebbek voltak.

"... vagy nem is Ladát, hanem pl. egy Fiat 124 Special-t láttam?"

Akár az is lehet, de kicsi rá az esély. A 2103 a 124 Special mintájára készült, de nem lehet összetéveszteni az autót. A 124 Special formája esetlenebb, a 2103-at szebbre rajzolták Torinóban. Elölről a legkönnyebb összetéveszteni őket, a telibe krómozott maszk és a 2*2 120-as lámpatest hasonló, oldalról feltűnő a 124S sokkal kevesebb díszlece és a kerekebb 124-sárvédők a kevésbé előredőlő homlokfallal, hátulról meg teljesen más a két autó, a 124S hátsó lámpája semmire nem hasonlít a Lada-családon belül, a hátfal díszítése is aránytalan, nehézkes. Hátulról biztos, hogy nem téveszted össze a kettőt.

Egyébként is: a rendszám önmagában nem jelent semmit. 2103-on is lehet négyzet alakú rendszám, én annak idején 2101-en is használtam. Olyat kér rá az ember, azt' jóvan.

2016. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!