Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsi motorjában mi az a...

A kocsi motorjában mi az a hidrotőke? milyen szerepet játszik, és hol helyezkedik el a motoron belül? többi lent.

Figyelt kérdés
a kocsimat ha elindítom hidegen olyan hangja van mintha dízeles lenne, azt mondták a hidrótőkék miatt, ha bemelegszik akkor már szép csendesen jár, csak hidegen "takatol"
2016. febr. 14. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A hidrotőke a hidraulikus szelepemelő rövidebb neve. A hengerfejben van: felülről a vezérműtengely bütykei nyomkodják, az alja pedig a szelepeket lökdösi befelé a hengerbe. A szerepe az, hogy emelje a szelepeket, ugyanúgy, mint régen a szelepemelő himbának vagy tőkének. Csak ez annyival tud többet, hogy nem kell állítani a szelephézagot.
2016. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dynamix válasza:
A hirdőtőke a bütyköstengely alatt van(ezt nyomja meg) és ha jol tudom akkor közvetlen kapcsolatban áll a szeleppel mert ez könyvetiti neki a nyomást!!!!mivel olajos igy maga az auto állitsa be a szelephézagot!!!Van amikor beblokkol és olyankor ki kell szedni az egészet,majd le kell üriteni majd visszatenni és magát visszaállitja!!!Én ugy tudom h ha a hidrotökékkel van baj az egyfolytában(melegen is) zakatol!!!!
2016. febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez is egy olyan kérdés, amire egy kereső használatával részletes válaszokat lehet kapni, találni.


hidrotőke, hidrotőke működése - és lesz részletes válasz.


Röviden: a szelepvezérlés szabályozása a feladata

2016. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!