Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007-es VW Passat olajfogyasztas?

2007-es VW Passat olajfogyasztas?

Figyelt kérdés
Zabalja az olajat, pedig a szerelo szerint a motor jo. Az olaj nem folyik ki sehol, a motor egeti el. Ismeros szerint a TFSI motor ennyi olajat fogyaszt, 1000 km-en 3 l. Vkinek vmi otlete? A motor gaz, vagy tenyleg ez a normalis olajfogyasztas ennel az autonal? Koszi a valaszokat elore is.
2016. febr. 19. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

3 LITER 1000 km-en??? Aztaq**va...

Ez rengeteg, ne is járj többet vele, hanem vidd el valami normális szerelőhöz. Ha szerencséd van, nincs nagy baj, csak valami tömítésnél elfolyik az olaj, vagy a turbónál valahol.

2016. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány km-es az autó ?

A 3 liter semmi képpen se normális, 1996-os suzuki vitara 400 ezer kilóméterrel fogyaszt 1000 km-en 1 liter olajat. De Nissan primerank korábban 400 ezer kilóméterrel semmi olajat nem evett a 8-10000 km-es olaj csere periódusba. Ezeket csak az összehasonlítás kedvéért irtam le. Állitolag Audi A3-oknál van olyan megadva a gyári adatok között hogy 7 deci olaj 1000 km-en normális, ezt 5-6 éves autónál halottam,hogy ezt el is tünteti, de ha az én 5 éves autóm enne egy deci olajat is akkor többet nem vennék KIA-t.

Összeségében válts szerelőt és sürgősen vidd el olyanhoz aki ért hozzá ! 3 liter olaj brutálisan sok! Okozhatja az olaj lehúzó gyűrű, ez ha jol tudom néhyány Vw-nél korábban gond volt, de nem tudom pont ennél a típusnál-e, szimering gond is lehet,de az is lehet a motor elhasználódott , kopottak a gyűrűk és a hengerfalak..de egy másik autó szerelőhöz el kell vinni.

2016. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TheCruve ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe!


[link]

2016. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hat a problema az, h nincs alatta olajfolt, ha all az auto, a kipufogo sem olajos es motorban sincs szivargas es nem fustol egyaltalan az auto magas fordulatszamon sem. Nagyon jol megy, semmit nem lehet eszrevenni, csak azt, h parszaz km utan kivillan az olajlampa, h utan kell tolteni.


Az enyem nem fogyaszt 1000 km-en 3 l-t, ezt altalanossagban irtam, m ezt hallottam a TFSI motorokrol.


Az enyemnel kb. 300 km utan kell olyan 0.5 l-t utantolteni, de en ezt is sokallom.


Igen most en is arra tippelek, h a turbotengellyel van vmi.

Koszi valaszokat!

2016. febr. 19. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami tömítés megadta magát.
2016. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!