Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hitellel terhelt autót mennyir...

Hitellel terhelt autót mennyire nehéz eladni?

Figyelt kérdés

Van egy sejtésem, hogy szinte lehetetlen, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre.

Súlyos betegség miatt lett eladó rokonom egyik autója. Anno 2008-ban szalonban vette, ő az első tulaja, és végig vigyázott rá, szinte hibátlan az autó külsőre és belsőre is. Benzines, 1.4-es Skoda Fabia kombi valós 107 ezer km-rel. Sajna pont annyi hitel van még rajta, mint amennyit ér az autó.

Mi a legjobb megoldás ilyen esetben, hogy érdemesebb eladni? El lehet egyáltalán?



2016. febr. 20. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha pl 1 milla hitel van az autón, és 1,1 milláért elmegy, akkor nyert 100 ezret. ha pont árában mondjuk 1 misiért menne el, akkor nézze azt, hogy: Eddig haasznált egy kocsit, amit most nem tudna, nem kell fenntartani, nincs vele hitel gond. nem nyert, nem bukott. Ha alatta menne el, akkor még egy kicsit kell beletenni, de hosszabbtávon jobban jár akkor is. Igazából ha az autó értéke a hitel hátralékkal egyenértékű, akkor ha valaki a hátralék összegéért elviszi jlegjobb odaadni. Ha valakinek
2016. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
megér kicsivel többet is, akkor mindenképp annak.
2016. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom 1.4 millió van most rajta, de az lenne a lényeg, hogy ne kelljen a havi részleteket fizetgetni.

Csak nem tudom, hogy ki az, aki így vesz autót, mert én magamból indulok ki, és nem tudom elképzelni, hogy megvennék egy hiteles autót. Remélem azért akadnak ilyenek az országban. :)

2016. febr. 20. 10:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg akkor veszik meg, ha a vételár fedezi a maradék hitelf és így tehermentessé válik az autó.
2016. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*hitelt
2016. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ok, 1,4 milla. Annyiért meghirdetitek, jelentkezik valaki. A vételárból kifizetitek a hitelhátralékot. Magyarul az 1,4 millát a bank kapja majd nem ti. De nem marad a nyakatokon az autó és nem kell nektek fizetni tovább utána!
2016. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akármilyen megoldás lesz a végén, az biztos, hogy pénzt nem fogtok látni belőle. Senki nem akar drágábban venni autót, mint amennyit ér.

Magyarul, ha kijöttök nullára, már örüljetek. Úgy kell felfogni, hogy 8 évig a havi törlesztőkért béreltetek egy autót.

Ha utánaszámolok, 107 000 taxival megtett kilométer kerül kb. annyiba, amennyit kifizettetek a részletekre, és akkor a taxis vett gumit, olajat, szűrőket, fékbetéteket. Mert a törlesztőn kívül ezekre is elment pár százázer az évek alatt, úgy gondolom.

2016. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen eladásból nem nagyon lehet jól kijönni, sőt az sem rendkívüli eset, ha az eladó bukik néhány százezret, de megszabadul a hiteltől, fenntartási költségektől, de az autótól is meg kell válnia.

A vásárlók sem ugranak tömegesen a "hitellel terhelt autó" hirdetésekre.

Eladható már az autó, vagy a törzskönyve még a hitelezőnél van?

2016. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az autó piaci áron 1,4-1,6 között lehet állapottól függően.


Ha 1,5-ért találtok vevőt akkor mák, ha csak 1,4-ért akkor 0-án vagytok. Keresni lehetetlen lesz rajta.

2016. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a helyzet a törzskönyvvel, ahogy írtam, nem az enyém az autó. Gondolom a bank birtokolja, akitől felvették a hitelt.

Ilyen hiteles esetben azt is meg lehet tenni, hogy mondjuk ha van vevő rá, akkor az adott bankhoz bemennek, és átírják a papírokat, hogy ezentúl más fizeti a törlesztőket, és más használja az autót? Vagy egyben kell letennie az illetőnek a pénzt?

2016. febr. 20. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!