Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert nem kötelezö Magyarorsza...

Miert nem kötelezö Magyarorszagon a robogokra a rendszam?

Figyelt kérdés

Ha, egy robogonak nincs rendszama, az jelentheti azt (is), hogy az adott robogo nincs bebiztositva?

Nagyon sok rendszam nelküli robogot lattam, mikor Magyarorszagon jartam.



2016. febr. 20. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Amiket láttál azok 50 köbcentisek voltak, azokon meg nincsen rendszám


Nincs olyan, hogy bebiztosítva. Kötelezőbiztosítás, ilyen van. És ez a rendszám nélküli 50eseknek is van.

2016. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A 'még nincs rendszam'-on azt erted, hogy valamikor ezekre is kell a rendszam?

Mennyi az 50 ccm3 robogok évi biztositasi összege? (csak ugy körülbelül)

2016. febr. 20. 12:57
 3/16 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló azt a "meg"-et "meg"-nek értette, szóval egyáltalán nem kell 50-esekre rendszám, ami szerintem butaság.
2016. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk a robogó fogalmát:

- robogónak hívják a kiskerekű, jellemzően városi közlekedésre használt motoros járműveket lökettérfogattól függetlenül, illetve

- az 50cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú motorkerékpárokat stílustól függetlenül.


Ez utóbbiak hivatalos megnevezése segédmotoros kerékpár (smkp), AM vagy B kategóriás jogosítvánnyal vezethetőek és Magyarisztánban nem kell rájuk rendszám - ettől függetlenül kötelező biztosítás kell rájuk.


Ha rendszámot kap, akkor "nagymotor" lesz belőle, minimum A1 jogosítvány kell hozzá.

2016. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

"Ha rendszámot kap, akkor "nagymotor" lesz belőle, minimum A1 jogosítvány kell hozzá."


Kac-kac! Hatvanyozott butasag! Ez olyan, mintha azt mondana a Smart 'ha, nagy leszek Mercedes' leszek.

EUn belül az 50 ccm-re nem kell A1 jogositvany, MÉG akkor sem ha, rendszamot kap.

A rendszam nem fog valtoztatni a motor hengerterfogatan. :-)


Nemetorszagban az 50 ccm robogoknak (is) van rendszama, ezeket lehet vezetni sima B-s jogositvannyal.


pl. [link]

2016. febr. 20. 14:23
 6/16 anonim ***** válasza:
:) Trabant vagyok, ha felnövök Lamborghini leszek :)
2016. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 veterán vas ***** válasza:

"Miért nem kötelező Magyarországon a robogókra a rendszám?"

Mert így írja elő, a 6/1990.(IV.12.) KöHÉM rendelet. ;)

2016. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen kellett az 50ccm alatti gépekre rendszám de mióta az eszemet tudom azóta nem kell, ha levizsgáztatod akkor már nem elég a B jogsi, cserébe mehetsz autóúton, autópályán amennyiben tudsz 60-al haladni és vihetsz utast h 2 személyre vizsgáztatod.


Az hogy nincs rajta rendszám nem azt jelenti hogy nincs bebiztosítva mert KGFB-t kell rá kötni ugyan úgy. Viszont nem kell műszakira vinni, átíratni se kell okmányirodában, nincs rá teljesítmény adó, nem kell átépítési engedély sem. Simán rakhatsz a másik 50-es blokkot a gépedbe ha nekem úgy tetszik és a lámpát is kicserélheted ha szeretnéd és nem kell műbizonylat. A lényeg hogy a szabálynak megfeleljen.


Pedzegették pár éve hogy kap majd rendszámod de ez csak plusz költség lenne és van akinek 20 ezer ft-ot érő babettája van amire nem akarna ezreket, tízezreket költeni.

2016. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8


Miert kerülne 'tizezrekbe'?


Mennyibe kerül egy kis rendszamtabla? Anyagban ca. Ft 1.000 (?)

Az evi biztositas megkötesehez adnak egy rendszamtablat.

Ennyi a valtozas, slussz-passz.

Igy müködik ez Nemetorszagban is.

A biztositast evröl-evre ujra kell kötni, s minden even más es más szinü rendzsamtablakat ad ki a biztosito.

2016. febr. 20. 15:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért kerülne magyarisztánban tízezrekbe, amiért egy rendes, autóra való frsz is jóval drágább, mint németben.


Itt tizenpár euró az új tábla legyártása, és kb három perc, helyben megvárható. Magyarisztánban hogy megy ez? Már nem emlékszem...

2016. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!